wiec ukraina grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Na Rynku Głównym pojawiło się wielu obywateli Ukrainy, którzy do Polski uciekli przed wojną

Grudziądzanie okazali swoją solidarność z Ukrainą [FOTO, AUDIO]

2022-03-25 14:55

Grudziądz po raz kolejny okazał solidarność walczącej Ukrainie. Na Rynku Głównym zorganizowano obchody Kujawsko-Pomorskiego Dnia Solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami. Na miejscu pojawiło się wielu obywateli Ukrainy, którzy przed wojną uciekli do Polski.

W trakcie spotkania na Rynku Głównym nie zabrakło ukraińskiego hymnu, poezji, śpiewów oraz przemówień.

24 lutego świat się zmienił. To właśnie tego dnia doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę - rozpoczął ze sceny prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Na wiecu z okazji regionalnego dnia solidarności pojawiło się również wielu obecnie mieszkających w bursie uchodźców z Ukrainy. Wyjątkową chwilą był hymn, który niektórzy odśpiewali z łzami w oczach.

Przyjechałam tutaj z Donbasu, z okolic Ługańska. Mam nadzieję, że ta wojna w końcu się skończy. Tam giną nie tylko żołnierze, ale także i dzieci, nasi mężowie - opowiada pani Tatiana, która na rynek przyjechała z koleżanką i jej córką.

Grudziądz solidarny z Ukrainą. Posłuchaj relacji z regionalnego Dnia Solidarności:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 25.03 (Goście: Ryszard Schnepf - były ambasador RP m.in. w USA oraz gen. Waldemar Skrzypczak) Sedno Sprawy: Marcin Ociepa