zbiorka krwi grudziadz

i

Autor: Nadesłane Zebrano w Grudziądzu niespełna 16 litrów krwi

Pod grudziądzkim szpitalem polała się krew! Młodzież ze szkół i mieszkańcy nie zawiedli [AUDIO]

2022-03-25 14:22

Grudziądzka młodzież przelała krew. Za nami akcja „Czerwony dzień”, podczas której prowadzona była zbiórka krwi dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Najcenniejszym darem podzieliło się aż 35 osób!

Pobór tym razem odbywał się w terenie, przy sali bankietowej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. Do akcji w sposób szczególny zachęcano pełnoletnią młodzież z grudziądzkich szkół średnich.

Przyszłam, ponieważ chcę pomóc. To moje drugie podejście. Za pierwszym razem się niestety nie udało, zabrakło mi wówczas żelaza. Teraz liczę, że już się uda - mówiła nam jedna z grudziądzkich uczennica, którą spotkaliśmy w kolejce do krwiobusa.

Akcję zorganizował ratownik i radny Krzysztof Misiewicz. Krwiobus pod grudziądzkim szpitalem czekał na chętnych od godziny 9 do 13.

Cieszę się, że udało się zorganizować kolejną akcję. Krew oddało 35 osób, co dało ponad 15,7 litrów krwi - mówi Krzysztof Misiewicz.

Pod grudziądzkim szpitalem polała się krew! Młodzież ze szkół nie zawiodła
zbiorka krwi grudziadz 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Zbiórkę zorganizowano pod grudziądzkim szpitalem

Krew oddawać można także w miejskim punkcie krwiodawstwa przy ul. Włodka. Ten czynny jest w poniedziałki, środy i piątki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ