karola skowrońska

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Karola Skowrońska (na zdjęciu po prawej) jest drugą kobietą w gronie Honorowych Obywateli Grudziądza

Grudziądz zyskał Honorowego Obywatela Miasta. Została nim Karola Skowrońska

2022-06-08 12:58

Grudziądz ma od dzisiaj (8 czerwca) czternastego Honorowego Obywatela. Została nim przewodnicząca Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej, Karola Skowrońska. Wydarzenia nadania tego tytułu zorganizowano w Centrum Kultury Teatr.

Uchwałę nadającą tytuł Honorowego Obywatela Grudziądza jednogłośnie przegłosowano podczas uroczystej sesji rady miejskiej. Ta odbyła się na deskach sceny w Centrum Kultury Teatr.

Czuję się bardzo szczęśliwa, że dzisiaj ten dzień jest dla mnie taki wyjątkowy. Brakuje mi po prostu słów na to wszystko co się dzieje. Znaleźć się w gronie najważniejszych, największych obywateli Grudziądza to jest coś, co się w głowie nie mieści - mówi Karola Skowrońska, od dziś Honorowy Obywatel Grudziądza.

Główna bohaterka czerwcowych obrad do teatru przybyła w towarzystwie innego współzałożyciela fundacji, Rafała Chylewskiego, który w trakcie sesji wygłosił laudację.

Pani Karola jest osobowością bardzo wyjątkową. Człowiekiem, którego w życiu nie spotkałem z taką bogatą spuścizną historyczną. Pewnie gdyby nie pani Karola, to Grudziądz o kawalerzystach by nie pamiętał. Przejęła tę zaszczytną funkcję kierowania naszą fundacją i tak to się zaczęło - mówi Rafał Chylewski.

Jest Pani dla nas wiarygodną nauczycielką patriotyzmu, nie takiego, który wyczerpuje się we wzniosłych gestach i w szumnie brzmiących hasłach, lecz patriotyzmu świadomego, skłaniającego do zadumy nad przeszłością jako źródłem naszego rozumienia samych siebie oraz naszej narodowej i lokalnej wspólnoty - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Uroczystą sesję rady miejskiej zorganizowano w grudziądzkim teatrze. Obrady inaugurują cykl wydarzeń związanych z 731. urodzinami miasta.​

sesja teatr 1

i

Autor: Łukasz Piekarski Sesję zorganizowano w grudziądzkim teatrze
sesja teatr 2

i

Autor: Łukasz Piekarski W trakcie sesji nie zabrakło wystąpień i przemówień

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl