pozar strzemiecin

i

Autor: Nadesłane Łącznie z wieżowca ewakuowano 29 osób

Groźny pożar w wieżowcu przy ul. Śniadeckich w Grudziądzu. Ogień wydobywał się z okien

2022-06-08 10:01

Groźny pożar w wieżowcu przy ul. Śniadeckich w Grudziądzu. Paliło się jedno z mieszkań na szóstym piętrze. Do akcji zadysponowano strażaków z obu jednostek oraz ochotników z powiatu. Łącznie aż 15 zastępów.

Do grudziądzkiej komendy zgłoszenie o mocno rozwiniętym pożarze w wieżowcu przy ul. Śniadeckich 80 wpłynęło o 23:59.

Po dotarciu na miejsce zastaliśmy silnie rozwinięty pożar. Ogień wychodził już z okien mieszkania. Płomienie się zawijały, tak jakby chciały przedostać się do mieszkania powyżej. Podawaliśmy trzy prądy od zewnątrz i dwa wewnątrz obiektu - relacjonuje Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu.

Jeśli chodzi o lokatorów - to ci częściowo opuścili budynek przed przyjazdem strażaków. Nieco trudniejsze zadanie miały osoby, które przebywały w mieszkaniach powyżej.

Łącznie z budynku ewakuowaliśmy 29 osób. Na miejscu pojawił się podstawiony przez MZK autobus, żeby te osoby miały gdzie się schronić. Na szczęście tak przebiegła ta akcja, że udało nam się uniknąć poszkodowanych - dodaje oficer prasowy grudziądzkiej komendy.

Pożar w wieżowcu na Strzemięcinie w Grudziądzu - jakie straty?

Nocny pożar w budynku przy ul. Śniadeckich strat osobowych nie przyniósł. Tego samego nie można powiedzieć o kwestii materialnej. Wstępne szacunki mówią nawet o STRATACH w wysokości 700 tysięcy złotych.

Mieszkanie, w którym doszło do pożaru jest całkowicie zniszczone. Zalane są także mieszkania poniżej, ponieważ akcja gaśnicza wiąże się z wprowadzeniem do obiektu pewnej ilości wody i później jest tendencja do spływania. Ucierpiało także mieszkanie powyżej - informuje Paweł Korgol.

Obecnie nie są znane przyczyny nocnego pożaru na Śniadeckich. Je w kolejnych dniach będą wyjaśniali grudziądzcy policjanci.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dubiażyn (woj. podlaskie). Młodzi małżonkowie stracili w pożarze nowo zakupiony dom. Spędzali w nim dopiero pierwszą noc!