opec grudziadz

i

Autor: OPEC Grudziądz Spółka OPEC od 20 października będzie sprzedawała węgiel

Grudziądz. W OPEC-u wciąż czeka węgiel. Zostało prawie 200 ton

2022-10-18 23:00

Zmalało zainteresowanie węglem z grudziądzkiego OPEC-u. W pierwszym dniu zapisy przerosły oczekiwania pracowników spółki. Później telefonów i zapytań było już jednak zdecydowanie mniej.

Chętnych na węgiel z grudziądzkiego OPEC-u jest coraz mniej. W pierwszych dniach zapisów zainteresowanie było ogromne. Później telefony i zapytania pojawiały się zdecydowanie rzadziej.

Powodem są najprawdopodobniej zapowiedzi rządu. Węgiel ma być dotowany i ma być sprzedawany przez samorządy za gwarantowaną cenę 2 tysięcy złotych za tonę. Przypomnę, że węgiel oferowany przez naszą spółkę, bez wsparcia rządowego kosztuje 3 tysiące złotych za tonę - mówi Marek Jopp z OPEC w Grudziądzu.

Aktualnie spółka ma zapisy na 170 ton węgla. Do sprzedaży przeznaczono ich łącznie 370.

Spodziewaliśmy się większego zainteresowania naszym węglem. Między innymi z tego powodu wprowadziliśmy limit sprzedaży do dwóch ton. W obecnej sytuacji, myślę że będziemy mogli zwiększyć go, jeśli zgłosi się do nas ktoś z większymi potrzebami - dodaje przedstawiciel spółki.

Zapisy na węgiel wciąż trwają

Zapisy prowadzi OPEC Grudziądz:
  • w dni powszednie w godzinach 8.00-15.00, pod nr tel. 56 45 06 284 i 515 240 652

Każdy, kto złożył zamówienie musi jednak przetransportować węgiel „na własną rękę”. Przy odbiorze należy również pokazać okazać dowód zapłaty oraz potwierdzenie otrzymania dodatku węglowego przyznanego przez MOPR w Grudziądzu.

Węgiel wydawany będzie od 20 października

Spółka - jak zapewniają jej pracownicy - jest przygotowana do sprzedaży detalicznej węgla. Ta rozpocznie się już w najbliższy czwartek.

Już w latach ubiegłych prowadziliśmy podobną działalność. Spółka ma wszystkie wymagane prawem pozwolenia, zaplecze techniczne, specjalistyczne wagi i ładowarki oraz doświadczoną kadrę - zapewnia Marek Jopp.

Sprzedaż węgla przez spółkę OPEC Grudziądz było jednym z pierwszych działań podjętych przez powołany zespół ds. kryzysu energetycznego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.