węgiel

i

Autor: pixabay

Kolejki po węgiel w Grudziądzu. Końca nie widać. Surowiec sprzedaje miejska spółka

2022-10-11 12:40

Mieszkańcy Grudziądza godzinami stoją po węgiel oferowany przez miejską spółkę OPEC Grudziądz. To dużo tańsze rozwiązanie i jak widać – ostatnimi czasy, w tym miejscu niezwykle popularne. Jak podaje spółka – już pierwszego mieszkańcy zarezerwowali ponad 60 ton opału.

Ponad 60 ton zarezerwowanego opału - i to pierwszego dnia. Mieszkańcy Grudziądza zainteresowali się sprzedawanym przez miejską spółkę OPEC Grudziądz węglem, bo jak sami zwracają uwagę – to tańsze rozwiązanie. Do rozdania jest łącznie 370 ton opału.

Zbieranie zamówień na węgiel – groszek, miejska spółka rozpoczęła w miniony poniedziałek (10 października). Tę informację przekazał w piątek mieszkańcom miasta ratusz.

Akacja ma na celu pomoc grudziądzanom w zdobyciu tańszego opału na zimę. Jak poinformowała Gazeta Pomorska - cena węgla wynosi 3 tys. zł. Jest to kwoto o ok. 500 zł niższa, niż wystawiony na sprzedaż opał w mieście.

- Zainteresowanie jest bardzo duże – poinformował Gazetę Pomorską Marek Jopp, rzecznik OPEC-u Grudziądz. - W ciągu pierwszych sześciu godzin zebraliśmy zamówienia na 62 tony groszku. Są to zarówno zamówienia telefoniczne, jak i przesyłane mailem. Niektóre osoby do nas przychodzą, choć osobiście zamówienia u nas złożyć nie można. Wśród chętnych są też osoby spoza Grudziądza. Wpisujemy je na listę rezerwową, a węgiel sprzedamy im tylko jeśli nie będzie już zainteresowania ze strony mieszkańców miasta.

Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy

Z racji ogromnego zainteresowania surowcem, przedstawiciele spółki postanowili wyznaczyć limit, by z surowca skorzystać mogło jak najwięcej osób. Wynosi on 2 tony na jedno gospodarstwo domowe.

Jak informuje OPEC Grudziądz, wydawanie surowca rozpocznie się 20 października. Każdy, kto złożył zamówienie musi jednak przetransportować węgiel „na własną rękę”. Przy odbiorze należy również pokazać okazać dowód zapłaty oraz potwierdzenie otrzymania dodatku węglowego przyznanego przez MOPR w Grudziądzu.

Jak złożyć zamówienie na węgiel w Grudziądzu?

Zapisy prowadzi OPEC Grudziądz:

  • w dni powszednie w godzinach 8.00-15.00, pod nr tel. 56 45 06 284 i 515 240 652
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej: s.twardowska@opec.pl