it grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Miejski Punkt Informacji Turystycznej w Grudziądzu otrzymał cztery gwiazdki!

Grudziądz. Informacja Turystyczna z dużym wyróżnieniem!

2022-10-18 13:27

Wysokie noty dla Informacji Turystycznej z Grudziądza. Miejski punkt wziął udział w procesie certyfikacji. Ten prowadzony jest przez Polską Organizację Turystyczną w porozumieniu z regionalnymi punktami.

Cztery gwiazdki dla informacji turystycznej z Grudziądza. Zakończył się proces certyfikacji prowadzony przez Polską Organizację Turystyczną. Miejski punkt uzyskał wraz z bydgoskim oddziałem uzyskał najwyższą notę w całym województwie.

Jeżeli taki dociekliwy turysta jedzie do jakiegoś miasta może sprawdzić dzięki tej certyfikacji, na jakim poziomie jest dany punkt informacji turystycznej w mieście. Przy czterech gwiazdkach wiadomo, że ten zakres usług musi być na wysokim poziomie - mówi Magdalena Brudniewicz z Informacji Turystycznej w Grudziądzu.

Celem prowadzenia certyfikacji jest zapewnienie odpowiedniej jakości i poziomu obsługi turystów przez podmioty informacji turystycznej. Oceny wystawiane są za poszczególne kategorie.

Są to: lokalizacja, oznakowanie punktu, oznakowanie dojazdu, godziny otwarcia, infrastruktura towarzysząca m.in. przechowywanie bagażu, stojak dla rowerów, darmowy dostęp do Internetu, dostępne materiały drukowane, kwalifikacje kadry, prowadzenie sprzedaży towarów i usług - wylicza pracownik miejskiego punktu.

Ponadto liczą się również dodatkowe funkcje, takie jak: prowadzenie statystyk odwiedzających IT, organizowanie imprez, współpraca z instytucjami związanymi z turystyką.

Certyfikat nadawany jest na okres 2 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Express Biedrzyckiej - dr Małgorzata BONIKOWSKA