pozar kamienica

i

Autor: Łukasz Piekarski W trakcie akcji zastawiona była ulica Curie-Skłodowskiej w Grudziądzu

Grudziądz. Pożar w kamienicy przy Skłodowskiej-Curie. Lokatorów udało się w porę wyprowadzić [FOTO]

2022-10-19 13:04

Wybita szyba i popalone ściany. To po pożarze mieszkania w jednej z kamienic przy Skłodowskiej-Curie w Grudziądzu. Na szczęście lokatorów z pomieszczenia udało się w porę wyprowadzić.

Na miejscu działało pięć zastępów straży pożarnej. Lokatorom - dzięki szybkiej interwencji służb mundurowych - nic się nie stało.

Pierwsi pożar zauważyli policjanci, którzy wyprowadzili lokatorów tego mieszkania z budynku. To były jedyne osoby, które zostały ewakuowane. Nasze działania polegały po przyjeździe na ugaszeniu tego pożaru w pomieszczeniu i później oddymieniu go - relacjonuje Paweł Korgol z KM PSP w Grudziądzu.

W trakcie akcji gaśniczej strażacy wyrzucali przez okno nadpalone śmieci. Były to m.in. stare gazety oraz ubrania.

Wyrzucamy to, co było nadpalone żeby nie gasić tego w mieszkaniu, tylko na zewnątrz. Chodzi o to, żeby woda nie spływała do mieszkań poniżej - dodaje strażak.

Akcja trwała ok. 50 minut. W tym czasie ruch na ulicy Skłodowskiej-Curie był utrudniony.​ Administratorem kamienicy jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami, które będzie szacowało poniesione w wyniku pożaru straty.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Pożar budynku wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.