czujka tlenu

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu

Czujka tlenu węgla może uratować życie. Strażacy z Grudziądza znów będą je rozdawać

2022-10-11 0:28

To urządzenie może uratować życie. Chodzi o czujki czadu, które rozdają grudziądzcy strażacy. Z poprzedniego projektu w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim zostało jeszcze 90 takich urządzeń.

Strażacy w Grudziądza wraz z rozpoczęciem nowego sezonu grzewczego wznowili akcję pod hasłem - „Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców Grudziądza”. Projekt ten jest skierowany do osób dorosłych posiadających w swoich lokalach mieszkalnych potencjalne źródło emisji tlenku węgla.

To urządzenie pozwala wykryć tlenek węgla, które ludzkie zmysły nie są w stanie zarejestrować - mówił wielokrotnie na antenie Radia Eska Paweł Korgol, oficer prasowy PSP w Grudziądzu.

Strażacy z Grudziądza w swoich zasobach wciąż posiadają 90 czujek, które mogą trafić do mieszkańców naszego miasta. Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Aby otrzymać detektor należy spełnić następujące warunki:
  • Projekt skierowany jest do osób pełnoletnich,
  • Lokal musi znajdować się na terenie Grudziądza,
  • W lokalu musi znajdować się przynajmniej jedno urządzenia grzewcze z ważnym przeglądem,

Czujki tlenku węgla zostaną przekazane osobom spełniającym powyższe wymagania według kolejności zgłoszeń ponieważ ich liczba jest ograniczona.

Gdzie zgłosić się po czujki?

Przekazanie czujki odbędzie się na terenie KM PSP w Grudziądzu po uprzednim telefonicznym umówieniu się. nr tel. 56 45 06 633 lub 47 75 12 410 - czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Podczas przekazania należy okazać niezbędne dokumenty, oraz zachować wymagany reżim sanitarny.

Czujki ratują życie - garść statystyk z Grudziądza

Statystyki dotyczące interwencji związanych z tlenkiem węgla przedstawia grafika poniżej:

statystyki straz

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu Tabela ze statystykami
Najpoważniejsze zdarzenia:
  • 13.04.2022 Grudziądz ul. Hallera – 1 ofiara śmiertelna,
  • 11.05.2022 Grudziądz ul. Prusa – 2 osoby poszkodowane (w tym dwoje dzieci)),

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Przepis na HITY Z TIKTOKA [B.O.T.A., FERRARI] | ESKA XD - Ale to już było! #59