pijani kierowcy

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Zdjęcie ilustracyjne

Jazda pod wpływem

Grudziądz. Pijani wsiadali za kółko. Rekordzista miał prawie 4 promile

2024-01-22 11:59

Na drogach w mieście i powiecie wciąż pojawiają się pijani kierowcy. W miniony weekend policjanci z Grudziądza zatrzymali trzech. Rekordzista miał prawie 4 promile.

Pierwszy z nich to 62-letni mieszkaniec gminy Łasin. Mężczyzna w Świeciu nad Osą kierował osobową dacią mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Stracił prawo jazdy. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Drugi to 20-letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Tym razem na ulicy Armii Krajowej w Grudziądzu kierował oplem mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. To jednak nie koniec jego przewinień.

Dodatkowo po sprawdzeniu go policyjnych systemach informatycznych, policjanci ustalili, że ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego prowadzenia pojazdów - tłumaczy policjant.

Ostatni, niechlubny rekordzista spowodował kolizje drogową w miejscowości Łasin. 39-letni mieszkaniec gminy Łasin kierował audi mając w organizmie blisko 3,9 promila.

W tym samym czasie spowodował kolizje drogową z dwoma pojazdami. Nikt w zdarzeniu nie odniósł obrażeń - dodaje Kowalczyk.

Teraz kierowca odpowie przed sądem za kierowanie pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Sedno Sprawy - Przemysław Czarnek