predkosc grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu To cykliczna akcja grudziądzkich policjantów

Bezpieczeństwo na drogach

Policjanci z Grudziądza na drogach. Prowadzili cykliczną akcję "Prędkość"

2024-01-19 14:23

Sprawdzali, czy nie jeździmy za szybko i trzymamy się przepisów. Policjanci z Grudziądza przeprowadzili cykliczną akcję "Prędkość". Pod lupę wzięli drogi zarówno w mieście, jak i w powiecie.

Funkcjonariusze grudziądzkiej „drogówki” prowadzili działania „Prędkość”. Wyposażeni w ręczne mierniki prędkości sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Mundurowi pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Dużą uwagę zwrócili na rejon przejść dla pieszych.

Akcja "Prędkość" - jak wyglądają policyjne statystyki?

Mundurowi przez cały dzień skontrolowali 91 pojazdów. 

W 41 przypadkach kierujący dopuścili się zbyt szybkiej jazdy - dodaje policjant.

Akcja "Prędkość" to cykliczna inicjatywa policjantów. Zazwyczaj w takich przypadkach pod lupę brane są główne ulice na terenie Grudziądza, gminy oraz powiatu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej: Pieniądze_dr Mirosław OCZKOŚ, dr Ewa PIETRZYK-ZIENIEWICZ, Kazimierz KRUPA