policja kontrole

i

Autor: Pixabay Policjanci z Grudziądza skontrolowali ponad 100 kierowców

Grudziądz. Padł niechlubny rekord policyjnej akcji "Prędkość"

2022-09-29 13:06

Grudziądzcy policjanci na drogach powiatu grudziądzkiego przeprowadzono działania pod kryptonimem „Prędkość”. Ponad 50 skontrolowanych kierowców jechało za szybko. W jednym przypadku... nawet o 96 km/h.

Wysokie mandaty nie odstraszają grudziądzkich kierowców. Dowodem są statystyki z ostatniej akcji „prędkość”, którą na drogach przeprowadzili policjanci z lokalnej komendy.

Skontrolowano 105 pojazdów. W 51 przypadkach kierujący dopuścili się przekroczenia dozwolonej prędkości - przekazuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Na szczególną uwagę zasługuje rekordzista. To 50-letni mieszkaniec Grudziądza, który jechał swoim mercedesem z prędkością 166 km/h na ograniczeniu do 70 km/h w obszarze zabudowanym.

Kierowca ten otrzymał mandat karny w kwocie 2500 zł a jego konto powiększyło się o 15 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy - dodaje policjant.

Czym jest akcja "Prędkość"?

Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazd z wideorejestratorem sprawdzają podczas niej czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości - mówi Łukasz Kowalczyk.

Policjanci z Grudziądza przy okazji apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.

Lubelskie. Policjanci eskortowali rannego niemowlaka

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl