wiatrolomy grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Robert Małecki Robert Małecki (na zdjęciu) dawniej pracował w Grudziądzu

Grudziądz na kartach kryminału. Robert Małecki z nową powieścią "Wiatrołomy"

2022-11-02 11:08

Grudziądzkie ulice trafiły do książki. Autor licznych kryminałów, Robert Małecki wydał właśnie nową powieść „Wiatrołomy”. Jej akcja toczy się w naszym mieście.

Grudziądz stał się scenerią do kryminału. Pisarz Robert Małecki wydał właśnie swoją nową powieść „Wiatrołomy”. Jej akcja toczy się głównie na ulicach grudziądzkich osiedli.

Starałem się dotknąć wszystkich osiedli Grudziądza. Są i Owczarki i droga wylotowa na Toruń, którą bardzo często jeździłem. Nie brakuje także starego miasta. Jest na pewno sporo Grudziądza w Grudziądzu - mówi pisarz Robert Małecki.

Grudziądzanie mogli spotkać się z autorem osobiście w Bibliotece Miejskiej. Chętnych do zdobycia dedykacji nie brakowało.

"Wiatrołomy" otwierają nową serię wydawniczą Roberta Małeckiego. Książka promowana była w ubiegłą niedzielę (30 października) w czterech miastach.

Zaczęliśmy rano w Krakowie, potem pojawiliśmy się w Łodzi i Toruniu. Rzeczywiście emocji nie brakuje i na adrenalinie cały czas jadę. W związku z tym ani zmęczenia nie odczuwam, mam tylko radość i satysfakcję, że mogę spotkać się z czytelnikami - dodaje autor "Wiatrołomów".

Skąd Robert Małecki zna dobrze Grudziądz, że postanowił właśnie w tym mieście rozegrać książkową historię? Pisarz przez jakiś czas był dziennikarzem "Nowości Grudziądzkich"

Robert Małecki jest Laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrody Kryminalnej Piły za „Skazę”. Zdobył również Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru za „Wadę”. Obie powieści opowiadają o komisarzy Bernardzie Grossie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

TE SAMOCHODY SĄ NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE! | ESKA XD - Prosto z salonu #61