parking grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Marek Czepek Tak wygląda nawierzchnia parkingu koło grudziądzkiej Bursy

Interpelacja

Grudziądz. Czy parking koło Bursy zostanie wyremontowany? Apeluje o to radny PiS

2023-11-06 13:36

​Od wielu lat parkują na dziurawym parkingu. Chodzi o miejsca postojowe przy grudziądzkiej Bursie na ulicy Hallera. Interpelację w tej sprawie przygotował radny Marek Czepek.

Z parkingu korzystają przede wszystkim pracownicy i mieszkańcy wspomnianej Bursy. Ponadto swoje auta zostawiają tam także mieszkańcy okolicznych wieżowców.

Po większych deszczach tworzą się tam olbrzymie kałuże, a w sezonie zimowym występują miejsca pokryte lodem. To prowadzi często do niebezpiecznych sytuacji.

Przeprowadzenie pilnego remontu nawierzchni parkingu jest niezbędne, ponieważ jego stan jest bardzo zły i od wielu lat stanowi złą wizytówkę naszego miasta. Nawierzchnia parkingu nie posiada instalacji odprowadzania wód opadowych - czytamy w interpelacji radnego Marka Czepka.

Remont miejsc postojowych był zgłoszony do ostatniej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego, ale nie uzyskał odpowiedniej liczby głosów.

Interpelacja radnego Marka Czepka - poniżej pełna treść

Zwracam się do Pana z prośbą w imieniu mieszkańców osiedla Kawalerii Polskiej oraz mieszkańców Zespołu Placówek Młodzieżowych „Bursa” w sprawie wpisania do budżetu miasta na 2024 rok remontu parkingu zlokalizowanego przy ul. T. Bora – Komorowskiego, między wieżowcem ul. Bora – Komorowskiego 7-9-11 a Zespołem Placówek Młodzieżowych Bursa. Remont w/w parkingu był zgłoszony pod nr 56 w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim. Jednak zajął czwarte miejsce zdobywając 97 głosów i nie zakwalifikował się do realizacji. Projekt obejmował modernizację miejsc postojowych o nawierzchni z kruszywa betonowego – wykonanie nawierzchni przepuszczalnej z płyt betonowych.

Przeprowadzenie pilnego remontu nawierzchni parkingu jest niezbędne, ponieważ jego stan jest bardzo zły i od wielu lat stanowi złą wizytówkę naszego miasta. Nawierzchnia parkingu nie posiada instalacji odprowadzania wód opadowych.

Po większych deszczach tworzą się olbrzymie kałuże, a w sezonie zimowym występują miejsca pokryte lodem, które nie tylko ograniczają komfort korzystania z parkingu, ale stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa tam parkujących.

Z w/w parkingu korzystają mieszkańcy wieżowców: T. Bora – Komorowskiego 7-9-11, 8-10-11, wychowankowie i rodzice wychowanków ZPM „Bursa”, goście schroniska młodzieżowego, w tym wycieczki szkolne i goście imprez miejskich, np. Zjazdy Kawalerzystów, Astronomów, OPTAN oraz goście wielu wydarzeń sportowych organizowanych w Grudziądzu.Proszę o pozytywne załatwienie prośby.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Radio Eska: Ta dziewczyna ma głos jak sanah! Opadła nam szczęka, gdy ją usłyszeliśmy