ratusz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Uroczysta sesja rady miejskiej otworzy tegoroczone obchody urodzin Grudziądza

Grudziądz będzie miał kolejnego HONOROWEGO Obywatela! Radni poparli pomysł prezydenta

2022-05-19 15:25

Przed nami 731. rocznica nadania Grudziądzowi praw miejskich. W planie przygotowano wiele imprez towarzyszących. Inauguracją będzie uroczysta sesja rady miejskiej, którą zaplanowano na 8 czerwca.

Kilka dni temu informowaliśmy o propozycji prezydenta Macieja Glamowskiego o wyróżnieniu tytułem honorowego obywatela miasta Karolę Skowrońską - prezes Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej. Z pomysłem wystąpił wówczas do wszystkich klubów rady miejskiej. Te jednogłośnie poparły ideę władz miasta.

W porządku uroczystej sesji rady miejskiej, którą zaplanowaliśmy na 8 czerwca znajdzie się uchwała o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta pani Karoli Skowrońskiej. Ta propozycja została przyjęta przez wszystkich przewodniczących klubów radnych - informuje prezydent Maciej Glamowski.

Honorowy Obywatel Grudziądzu - ile tytułów przyznano w historii?

Wyróżnienie to przyznawane było dotąd 13 razy. Ostatni raz w 2009 roku - wówczas tytuł Honorowego Obywatela Grudziądz nadano ks. infułatowi Tadeuszowi Nowickiemu. W gronie wyróżnionych jest tylko jedna kobieta.

To pani Salomea Sujkowska. W tym przypadku, ja uznałbym to za świetną ideę. Cieszę się, że moi koledzy radni również ją zaakceptowali - mówi Mariusz Żebrowski, radni i historyk z grudziądzkiego Muzeum.

Kim jest Karola Skowrońska?

Swoją działalność rozpoczynała jako pracownik Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu. Później była jej wieloletnim dyrektorem. Jest inicjatorką założenia Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury. Od początku lat 90' tworzy tożsamość kawaleryjską naszego naszego miasta, organizująca bardzo widowiskowe zjazdy kawalerzystów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najlepszy Koncert Świata VOX FM - Rzeszów 2022