policja szyba

i

Autor: Radio Eska Dziecku nic się nie stało

Niebezpieczna sytuacja

Grudziądz. 3-letnie dziecko zatrzaśnięte w aucie. Na ratunek przybył dzielnicowy

2023-07-27 12:50

Grudziądzki dzielnicowy uwolnił 3-letniego chłopca z zatrzaśniętego samochodu. Jego mama przez przypadek zostawiła kluczyki w samochodzie i nie mogła uwolnić swojej pociechy. Dziecku na szczęście nic się nie stało.

Dzielnicowy st. asp. Wiesław Ragin patrolując podległy rejon, na ulicy Budowlanych zauważył roztrzęsioną kobietę. Ta próbowała bezskutecznie dostać się do pojazdu, w którym znajduje się jej 3-letni synek zapięty w fotelik bezpieczeństwa.

29-letnia mieszkanka Grudziądza oświadczyła, że przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, w którym znajdowało się jej dziecko. Pojazd stał w nasłonecznionym miejscu. Temperatura wewnątrz cały czas rosła - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Funkcjonariusz z uwagi na zagrożenie życia natychmiast podjął decyzję o wybiciu szyby i uwolnieniu dziecka. Maluch na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Zamknięty szczelnie samochód może być śmiertelną pułapką. Nawet kilka minut spędzonych w środku, bez dostępu do chłodnego powietrza, może spowodować realne zagrożenie dla życia lub zdrowia - przypominają policjanci.

Jeśli widzimy niebezpieczną sytuację możemy zareagować jak policjant – wybicie szyby w uzasadnionych przypadkach nie będzie karane.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Okuliści przywrócili widzenie pacjentce. Pierwsza taka operacja w Polsce!