basen strzemyk

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Wizualizacja basenu

Co z pływalnią?

Czy mieszkańcy Grudziądza doczekają się nowego basenu? Miasto poszuka wsparcia w rządzie

2023-07-27 7:55

Wygląda na to, że na budowę nowej pływalni na osiedlu Strzemięcin w Grudziądzu przyjdzie nam trochę poczekać. Z zaplanowanej na 2023 rok kwoty na basen zabrano właśnie 4,7 miliona złotych. Miasto o brakujące środki będzie aplikowało do rządu.

4,7 miliona złotych z puli przeznaczonej na budowę przyszkolnego basenu "Delfinek" na osiedlu Strzemięcin trafiło podczas wczorajszej sesji na dokapitalizowanie trzech spółek miejskich: Olimpia, GKM i Geotermia. Ponadto za te środki wyremontowane zostaną także m.in. ulica Sikorskiego oraz Polskich Skrzydeł (ta druga na osiedlu Lotnisko).

Miasto w tym roku podjęło już jedną próbę rozpisania przetargu na budowę basenu "Delfinek". Wówczas do konkursu przystąpiło sześć firm, ale oferta każdej z nich znacząco przewyższała zaplanowany budżet - 26,5 miliona złotych. Najtańsza oferta była wyższa o blisko 10 milionów.

Miasto postanowiło więc część zaplanowanych na ten cel środków przeznaczyć na co innego. Czy to oznacza, że władze Grudziądza porzucają plan wybudowania nowej pływalni? Okazuje się, że nie.

Budowa przyszkolnego basenu na osiedlu Strzemięcin jest dla nas priorytetem. To inwestycją, z której nie rezygnujemy. Pojawiły się duże szanse, że w ramach ósmej edycji Programu "PolskiŁad", która właśnie została rozpisana, nasze Miasto otrzyma dofinansowanie na to ważne przedsięwzięcie - informuje prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Miasto zamierza aplikować o maksymalne dofinansowanie do 30 milionów złotych. To jednak nie wszystkie działania.

Jednocześnie w pierwszej połowie sierpnia rozpiszemy ponownie przetarg na tę kluczową inwestycję - dodaje włodarz miasta.

Przypomnijmy, do czasu wybudowania "Delfinka" mieszkańcy Grudziądza mogą korzystać z Basenu Nadwiślańskiego przy ulicy Kalinkowej. To właśnie na pokrycie straty tej pływalni przeznaczona zostanie kwota 500 tysięcy złotych, która decyzją radnych trafi w najbliższych dniach do Geotermii Grudziądz.

Pozostałe spółki miejskie, którym na wczorajszej sesji przyznano dokapitalizowanie to:

  • GKM Grudziądz SA - 2 miliony złotych
  • Olimpia Grudziądz SA - milion złotych

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl