rada miejska

i

Autor: Łukasz Piekarski Radni zdecydowali o wsparcie miejskich spółek

Finanse w spółkach

Radni podjęli decyzję w sprawie dokapitalizowania miejskich spółek. Co z Olimpią i GKM Grudziądz?

2023-07-26 19:27

Radni z Grudziądzu zadecydowali o wsparciu trzech spółek miejskich. Większością głosów kolejne środki trafią do Geotermii Grudziądz, Olimpii Grudziądz i GKM-u Grudziądz.

Radni zdecydowali się na dokapitalizowanie trzech spółek miejskich. 500 tysięcy złotych trafi do Geotermii Grudziądz, milion złotych do Olimpii Grudziądz SA oraz dwa miliony do GKM-u Grudziądz SA.

Dyskusji w tej sprawie jednak nie brakowało.

Radni pytali mi.in. o cele sportowe spółek. Krzysztof Pokora w rozmowie z eska.pl deklarował, że to od tego zależy jego głos w sprawie dokapitalizowania.

Naszym celem jest zajęcie jak najwyższego miejsca. W tym sezonie marzyliśmy o play offach, ale początek sezonu nas zweryfikował - tłumaczył Marcin Murawski, prezes GKM-u Grudziądz.

Jak wiadomo GKM przed ostatnią kolejką zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i żeby awansować do play off musi wygrać ostatni mecz w Częstochowie.

W kontekście Olimpii padały pytanie o liczbę sponsorów i frekwencję na trybunach.

Czy po awansie zwiększyła się liczba partnerów zewnętrznych w klubach? Czy po wspomnianym awansie przybyły kibiców na trybunach? - pytał radny PiS, Miłosz Joniec.

W temacie sponsorów widzimy zwiększoną aktywność działającego przy spółce Klubu Biznesu. Jeśli chodzi o frekwencję to jej wzrost zauważyliśmy już na pierwszym meczu - odpowiedział Tomasz Asensky, prezes Olimpii.

Do GKM-u Grudziądz trafią ostatecznie 2 miliony złotych. Do Olimpii jeden milion złotych. Obie spółki wnosiły jednak o większe wsparcie. GKM chciał 3 miliony, a Olimpia 1,8 miliona złotych.

Przed rokiem Olimpia o tej porze otrzymała z miasta milion złotych. W tym roku sytuacja jest podobna. Uważam, że to bardzo niesprawiedliwe w stosunku do Olimpii. Za tę kwotę ciężko będzie zbudować zespół walczący o wyższe lokaty - zasugerował z kolei radny Sławomir Szymański. 

Niech pan przypomni sobie oświadczenia klubowe pana partii. Praktycznie zawsze mówili państwo, że inwestycja w spółki sportowa jest bezsensowna. A teraz zmieniacie państwo poglądy? Dlaczego? - odpowiedział prezydent Maciej Glamowski.

Dyskusja w kontekście dokapitalizowania trwała prawie 3 godziny. Przypomnijmy, że dwa dni wcześniej odbyła się połączona komisja sportu i budżetu - w tym samym temacie.

Na co zostaną przeznaczone środki z Geotermii Grudziądz? Chodzi pokrycie straty z tytułu funkcjonowanie

Ponadto w uchwale zapisano także dodatkowe pieniądze na remont dwóch dróg. Chodzi o ulicę Sikorskiego i Polskich Skrzydeł.

Uchwałę poparło 15 radnych. 4 wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciwko (radny Andrzej Wiśniewski).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl