Pożar domu w Grupie

i

Autor: Facebook / Dorota Krezymon Pożar domu w Grupie

Dramat!

Groźny pożar domu w Grupie koło Grudziądza. Straty są ogromne!

2024-04-05 15:39

Do pożaru doszło przy ul. Jazdy Polskiej w Grupie w powiecie świeckim. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży pożarnej. Więcej na eska.pl.

Płomienie początkowo wydobywały się z pomieszczeń na parterze. Ogniem objęta była też przydomowa altana. Wcześniej z budynku ewakuowali się wszyscy jego mieszkańcy.

Lekkiego poparzenia doznał jedynie właściciel mieszkania. W jego przypadku nie było jednak konieczności wizyty w szpitalu.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia podawali trzy prądy wody w natarciu. Teren został zabezpieczony - odłączono prąd i gaz.

Na miejscu pojawili się przedstawiciele lokalnego samorządu.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru. Pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej udzielili wszelkiej pomocy i wsparcia. Osoby poszkodowane znalazły schronienie u bliskich - czytamy w mediach społecznościowych Doroty Krezymon, wójta gminy Dragacz.

Dom nie będzie nadawał się do zamieszkania. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express - Paweł Bliźniuk, Paweł Jabłoński, Włodzimierz Skalik