pozar grudziadz

i

Autor: Damian Pieczonka Pierwsze rodziny otrzymały już nowe mieszkania

Po pożarze

Mieszkania dla pogorzelców z Karabinierów w Grudziądzu. Co dalej z budynkiem?

2024-04-05 15:39

Pierwsi pogorzelcy z ulicy Karabinierów otrzymali nowe mieszkania. Taką informację przekazało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu. Więcej na eska.pl.

Sam budynek – według decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – został wyłączony z użytkowania.

W trybie pilny spółka zapewni mieszkania dla 14 rodzin, to jest około 27 osób. Pomoc dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb. Na ten moment cztery rodziny zaakceptowały już przedstawione propozycje. Dla kolejnych dwóch rodzin wykonywane są niezbędne prace techniczne - informuje Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki.

Kolejne rodziny propozycje mieszkań otrzymają w przeciągu najbliższych godzin. Budynek przy Karabinierów został obecnie odgrodzony i zabezpieczony.

Całodobowo na miejscu znajduje się ochrona. Trwają prace porządkowe, takie jak zdjęcie wszystkich elementów ruchomych, dachówek, belek i krokwi. Sprzątane są również ciągi piesze, tak aby zapewnić bezpieczeństwo osobom, które odbierają majątek ze swoich dotychczasowych mieszkań - dodaje pracownik spółki.

Więcej w materiale poniżej:

Mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki MPGN. Posłuchaj:

Mieszkańcy w obecności pracowników spółki mogą wchodzić do zniszczonych lokali.

Dramatyczny pożar przy Karabinierów w Grudziądzu. Nie żyje jedna osoba

Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony piątek (8 marca). Ogień wybuchł na poddaszu kamienicy przy ulicy Karabinierów 2F. Z budynku ewakuowano wszystkich lokatorów. Niestety pomimo próby reanimacji zmarła 39-letnia kobieta. 63-letni mężczyzna (z tego samego mieszkania) w stanie ciężkim trafił do szpitala.

W kulminacyjnym punkcie z żywiołem walczyły 22 zastępy strażaków z grudziądzkich jednostek oraz ochotników z terenu powiatu.

Poznaliśmy również wstępną przyczynę zgonu wspomnianej - 39-letniej kobiety. To zatrucie tlenkiem węgla.

Prawdopodobną przyczyną pożaru z kolei było zaprószenie ognia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl