pozar grudziadz

i

Autor: Nadesłane Pożar wybuchł w budynku przy ul. Karabinierów

Dramatyczne wydarzenia

Tragiczny pożar w Grudziądzu. Nie żyje jedna osoba

2024-03-09 1:36

Do dramatycznych wydarzeń doszło w budynku przy ul. Karabinierów w Grudziądzu. Na miejscu z żywiołem walczy ponad dwadzieścia jednostek straży pożarnej z Grudziądza i OSP z powiatu grudziądzkiego.

Pożar kamienicy w Grudziądzu

Ogień pojawił się na poddaszu budynku. Jego administratorem jest miejska spółka MPGN. Na miejscu pojawili się pracownicy wraz z władzami Grudziądza.

Wszyscy mieszkańcy tego budynku otrzymają pomoc i zostaną zabezpieczeni przez służby miejskie - przekazał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Przy pożarze pracuje ponad zastępów strażaków z grudziądzkich jednostek oraz OSP z terenu powiatu.

Pożar wybuchł na poddaszu - na czwartej kondygnacji - okazałej, murowanej kamienicy. Strażacy z mieszkania objętego ogniem wynieśli dwie osoby. Podjęta wobec kobiety resuscytacja zakończyła się niepowodzeniem, stwierdzono zgon. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Wcześniej z budynku ewakuowano 15 osób. Akcję gaśniczą prowadzono z zewnątrz, bowiem ze względu na drewnianą klatkę schodową niebezpieczne było wprowadzenie na nią strażaków z butlami tlenowymi i sprzętem gaśniczym.

Ogień został opanowany, trwa dogaszanie. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru.

Do tematu wrócimy. Filmy z pożaru znajdziecie na naszym profilu na facebooku:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

GALERIA: Awaria Facebooka. Na otarcie łez mamy dla was memy! To śmiech przez łzy

Eska Rozdaje Kasę - 1200zł na garnitur