Policja

i

Autor: Pixabay Zdjęcie iustracyjne

Ważne informacje!

Noc oczyszczenia w Grudziądzu? Jest komentarz policji

2024-03-08 16:35

Od godzin porannych na różnych forach i portalach społecznościowych pojawia się mnóstwo informacji o rzekomo planowanej nocy oczyszczenia w Grudziądzu oraz atakach nożowników. Głos w tej sprawie zabrała lokalna policja.

Niepokojące doniesienia od krążącym po mieście nożowniku pojawiły się w piątkowy poranek (8 marca). Informacje trafiły także na fora i portale społecznościowe. Później dotarły również do grudziądzkich szkół.

Wśród plotek pojawiały się m.in. te o zaatakowanej nożem uczennice w szkole przy ul. Włodka. Skontaktowaliśmy się z pracownikami placówki, którzy zdementowali te informacje. Przy wspomnianej ulicy pojawił się w ciągu dnia patrol policji, ale monitoring nie wykazał niczego niepokojącego. Drugie doniesienie dotyczyło Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Tam także - jak przekazała dyrekcja - nie doszło do żadnych incydentów. W niektórych szkołach poproszono uczniów o większą ostrożność podczas powrotu do domu.

Jeszcze inne doniesienie związane jest ze znajdującą się krwią przy Dworcu Kolejowym. Na miejscu się okazuje, że to również nieprawdziwa informacja.

Głos w sprawie pojawiających się od rana plotek zabrali policjanci z Grudziądza.

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat mężczyzny atakującego osoby na ulicach Grudziądza informujemy, że informacje te są nieprawdziwe. Informujemy także, że grudziądzka policja nie otrzymała w czasie ostatniej doby zgłoszenia mogącego mieć związek z informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej - przekazali mundurowi.

Oczywiście nie oznacza to, że nie warto być ostrożnym. Wrzucona do sieci dezinformacja może być inspiracją do niekontrolowanych działań.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl