Autor: Olimpia Grudziądz Konrad Gutowski (na zdjęciu po prawej) rozegrał niezłe spotkanie

Piłka Nożna

Grad bramek w Stężycy. Olimpia Grudziądz rozbita na wyjeździe

2023-09-09 17:54

Olimpia Grudziądz z wysoką porażką na wyjeździe. Podopieczni trenera Dominika Czajki przegrali w Stężycy z miejscową Radunią aż 1:5.

Grudziądzanie do dzisiejszego spotkania w Stężycy podchodzili po bezbramkowym remisie na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa. Z kolei gospodarze przed tygodniem zremisowała na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 1:1.

W sobotnie popołudnie mocniej w mecz weszli goście z Grudziądza. Już po 120 sekundach dośrodkowanie Marcina Warcholaka na bramkę głową zamienił Oskar Sikorski. Trzy minuty później było jednak 1:1. Niezdecydowanie defensorów "Biało-zielonych" wykorzystał młodzieżowiec Radunii, Adam Płotka.

Adrian Olszewski piłkę z siatki musiał wyciągnąć jeszcze raz. W 39' minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawę trafienai Mateusza Kuzimskiego.

Ostatecznie do przerwy mieliśmy jednobramkowe prowadzenie Radunii Stężyca 2:1.

Podopieczni Dominika Czajki po przerwie stracili trzecią bramkę. Tym razem Adriana Olszewskiego pokonał Michał Biskup.

Kolejne dwa trafienia Radunia zanotowała już w doliczonym czasie gry. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się wspomniany już Biskup. Olimpia ostatecznie przegrała w Stężycy 1:5.

Radunia Stężyca: 1. Kacper Tułowiecki - 19. Jakub Kwiatkowski, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus - 8. Wojciech Łuczak (59, 2. Dmytro Baszłaj), 4. Paweł Czajkowski (90, 28. Maciej Dampc), 33. Bartłomiej Kasprzak, 10. Bartosz Bartkowiak (59, 9. Michał Biskup), 20. Adam Płotka - 7. Mateusz Kuzimski (89, 11. Patryk Mularczyk)

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski - 6. Oskar Sikorski, 26. Artiom Rozgoniuc, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 21. Jan Bonikowski (63, 18. Kacper Jarzec), 20. Damian Vũ Thành (72, 29. Kacper Rychert), 15. Maciej Pałaszewski (63, 11. Aghwan Papikjan), 44. Dominik Frelek (77, 80. Mateusz Sopoćko), 14. Konrad Gutowski - 88. Kostiantyn Czernij (77, 10. Patryk Winsztal)

Sędzią spotkania był Damian Krumplewski z Olsztyna.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają 16 września na własnym stadionie. Olimpia wówczas zmierzy się z rezerwami Zagłębia Lubin. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:50.