Folk zabrzmi w Grudziądzu. Kolejna odsłona festiwalu LnSM

i

Autor: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Folk zabrzmi w Grudziądzu. Kolejna odsłona festiwalu LnSM

2022-07-01 19:06

Festiwal "Lato na Starym Mieście" trwa w najlepsze. To zbiór różnorodnych wydarzeń kulturalnych, organizowanych w Grudziądzu od wielu lat. W sobotni wieczór (2.07) usłyszymy folkowe utwory w wykonaniu zespołu Emigrah.

W każdy weekend wakacji na grudziądzan i naszych gości z okolic czeka inna propozycja kulturalna. W harmonogramie znajdziemy koncerty, spektakle teatralne a także kino pod gołym niebem. Festiwal "Lato na Starym Mieście" to inicjatywa od lat organizowana przez Centrum Kultury Teatr, co za tym idzie jest dobrze znana lokalnej publiczności. Inauguracja już za nami. Cykl wydarzeń kulturalnych rozpoczęła młodzież, a dokładniej uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Ich umiejętności mogliśmy usłyszeć na Rynku Głównym. Kolejna propozycja w ramach festiwalu to również muzyka na żywo, jednak w zupełnie innym gatunku.

Gościem lokalnej sceny będzie zespół Emigrah, czyli trójmiejska sześcioosobowa formacja. Muzycy w swoich utworach prezentują dialog międzykulturowy i udowadniają, że pomiędzy językami, kulturami, wyznaniami czy regionami barier nie ma. Usłyszymy między innymi kontrabas, akordeon, gitarę, cajon i skrzypce. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na Rynku Głównym w sobotę (2.07) o godzinie 19:00. W przypadku niepogody, event przeniesiony zostanie do klubu Akcent przy ulicy Wybickiego w Grudziądzu.

A za tydzień 9 lipca na grudziądzkiej scenie zaprezentuje się Arco Quartett.