Inauguracja festiwalu Lato Na Starym Mieście za nami

i

Autor: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu Podczas koncertu swoje umiejętności pretenowali uczniowie lokalnej szkoły muzycznej

Inauguracja festiwalu "Lato na Starym Mieście" za nami

2022-06-26 14:15

Festiwal "Lato Na Starym Mieście" to coroczny cykl spotkań kulturalnych. Wśród atrakcji zaplanowano liczne występy muzyczne, spektakle a także kino w plenerze. Inauguracją festiwalu był koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu.

Organizatorem festiwalu od wielu lat jest Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Przedsięwzięcie ma przyciągać nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale i gości z okolic. Zaplanowano koncerty, spektakle oraz seans filmowy pod gołym niebem. Wszystkie propozycje miały miejsce w różnorodnych miejscach Grudziądza, jednak w tym roku postawiono na Rynek Główny oraz Górę Zamkową.

Inauguracją festiwalu tradycyjnie był występ młodych i utalentowanych uczniów grudziądzkiej szkoły muzycznej. Wykonywane utwory rozbrzmiewały na Rynku Głównym. Kolejne wydarzenie w ramach "Lata na Starym Mieście" już 9 lipca o godzinie 19:00. Na Rynku Głównym przed publicznością zaprezentuje się folkowy zespół Emigrah. W razie niepogody event przeniesiony zostanie do klubu Akcent przy ulicy Wybickiego w Grudziądzu.