film planetarium

i

Autor: Radio Eska Wydarzenie odbędzie się w grudziądzkim planetarium

Filmowe premiery nie tylko w kinie! "Szept gwiazd" już we wtorek w grudziądzkim planetarium

2022-09-26 15:34

Twórczości zespołu Voices Of The Cosmos w filmowej pigułce. To dokument i teledysk w jednym. Premiera filmu "Szept gwiazd" już jutro (wtorek, 27 września) w grudziądzkim planetarium. Początek o godzinie 18.

Voices Of The Cosmos to zespół składający się z pasjonatów, którzy pochodzą z Torunia i Grudziądza. Grupa nagrywa płyty z muzyką elektroniczną - to dźwięki kosmosu. Rejestrują je m.in. w obserwatoriach.

Voices Of The Cosmos - skład zespołu

Grupa składa się z trzech członków: Rafał Iwański z Torunia, Wojciech Zięba z Grudziądza oraz astronom Sebastian Soberski również z Grudziądza. 

Premierowy pokaz filmu "Szept Gwiazd" zaplanowano już na jutro - wtorek (27 września) na godzinę 18 w w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu. Udział w spotkaniu będzie bezpłatny.

Premiera filmu "Szept Gwiazd" - program spotkania:
  • Prelekcja "Kosmiczne sygnały"
  • Premiera filmu dokumentalnego "Szept gwiazd"
  • Spotkanie z twórcami projektu oraz filmu

Powstanie filmu dofinansowanie zostało ze stypendia kulturalnego prezydenta Macieja Glamowskiego. Członkowie grupy otrzymali na ten cel 5 tys. złotych. Samo spotkanie z premierowym pokazem wpisuje się z kolei w Obchody Roku Mikołaja Kopernika Ekonomisty 2022 w Grudziądzu.

Film "Szept Gwiazd" - opis filmu

To projekt filmowy będący syntezą teledysku i filmu dokumentalnego, oparty na historii założenia i twórczości zespołu VOICES OF THE COSMOS. Dla bohaterów filmu przestrzeń kosmiczna jest źródłem niesamowitych możliwości dźwiękowych."SZEPT GWIAZD" został zrealizowany przez Mateusza Matyasika – filmowca, fotografa i kulturoznawcę, któremu nie są obojętne kosmiczne brzmienia i przestrzenie. Z pasji do kinematografii realizuje różnorodne materiały filmowe, projekty audiowizualne. Poprzez zrealizowany materiał poświęcony VOICES OF THE COSMOS starał się jak najwierniej oddać intencje muzyków i astronoma oraz wyjątkowy klimat, w który wprowadzają swoich odbiorców. Film ma na celu promocję w Polsce i za granicą wyjątkowej twórczości dźwiękowej wywodzącej się z Torunia i Grudziądza, silnie osadzonej w kontekście astronomicznym.

W spotkaniu z premierą mogą wziąć udział osoby powyżej 10. roku życia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Brama zmiażdżyła Oliwierka na oczach babci