planetarium grudziadz

i

Autor: Pixabay Wykłady cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony grudziądzan

Planetarium organizuje cykliczne spotkania online

2021-03-15 16:47

Od początku pandemii, grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne proponuje wykłady online. Co tydzień, poruszane są różnorodne i ciekawe tematy, które przygotowywane są przez pracowników lokalnego planetarium oraz zaproszonych gości. Wykłady, cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W każdy czwartek w godzinach wieczornych, za pomocą mediów społecznościowych transmitowany jest wykład prosto z grudziądzkiego planetarium. Przez panującą pandemię koronawirusa planetarium przeniosło swoją działalność do sieci. Wykłady notują setki wyświetleń i cieszą się sporą popularnością wśród zainteresowanych mieszkańców, a także internetowych gości spoza naszego miasta. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w transmisji na żywo, mogą odtworzyć wykład w dowolnym momencie. Te zapisywane są na kanale planetarium na YouTube.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18

W miesiącu, dwa spotkania organizowane są przez pracowników grudziądzkiego planetarium, a kolejne dwa, należą do zaproszonych gości, często są to astronomowie z różnych zakątków kraju. Ostatni wykład prowadzony był przez Sebastiana Soberskiego, od lat związanego z lokalnym planetarium. Temat dotyczył wybuchów supernowych, czyli najbardziej spektakularnych i energetycznych obserwowanych zjawisk we Wszechświecie.  Najbliższe spotkanie już w czwartek, a szczegółowe informacje z wyprzedzeniem publikowane są na stronie internetowej oraz Facebooku Planetarium i Obserwatorium w Grudziądzu.