Filip Wójcik

i

Autor: Olimpia Grudziądz Filip Wójcik podczas testów

PIłka Nożna

Filip Wójcik o transferze do Grudziądza. Rozmowa z nowym skrzydłowym Olimpii

2024-07-01 14:46

Filip Wójcik to jeden z nowych zawodników, których w przyszłym sezonie ujrzymy w barwach Olimpii Grudziądz. Na eska.pl posłuchacie krótkiej rozmowy z byłym skrzydłowym Stomilu Olsztyn.

Przed nowym sezonem pozyskali na razie czterech nowych piłkarzy. Działacze Olimpii Grudziądz budują kadrę na kolejne rozgrywki w drugiej lidze. Jesienią w klubie z Piłsudskiego 14 ujrzymy m.in. skrzydłowego pozyskanego ze Stomilu Olsztyn, Filipa Wójcika.

Po sezonie spędzonym w Stomilu dostałem telefon od menadżera, że jest zainteresowanie ze strony Olimpii. Długo się nad tym nie zastanawiałem. Nie ma co ukrywać, że po spadku ze Stomilem nie byłoby łatwo znaleźć nowy klub. Dziękuję bardzo zarządowi za zaufanie - mówi Filip Wójcik, nowy zawodnik Olimpii.

Nowy zawodnik Olimpii ma już za sobą pierwsze treningi z zespołem. Jak je ocenia?

Bardzo pozytywnie! Cieszę się, że chłopaki dobrze mnie przyjęli w szatni. Wiadomo, jest to okres przygotowawczy i niedługo rusza liga. Mocno trenujemy, aby jak najlepiej się przygotować - dodaje skrzydłowy "Biało-zielonych".

Całej rozmowy z Filipem Wójcikiem posłuchacie poniżej (wywiad został przeprowadzony przed sparingiem z Olimpią Elbląg):

Mówi Filip Wójcik z Olimpii Grudziądz. Posłuchaj wywiadu:

Sparingowa wygrana z imienniczką

Piłkarze Olimpii Grudziądz od wyjazdowej wygranej rozpoczęli sparingowe granie przed nowym sezonem. "Biało-zieloni" pod wodzą trenera Grzegorza Nicińskiego pokonali w Elblągu miejscową Olimpię 2:0.

Bramki dla grudziądzan zdobywali: w 5' minucie zawodnik testowany oraz w 80' minucie Kacper Jarzec. Poniżej skład wyjściowy Olimpii:

Skład wyjściowy Olimpii Grudziądz: Zaw. testowany – Kostkowski, Zbiciak, Tsiupa, Kobryń, Frelek, Vu Thanh, Jarzec, Wójcik, Krocz, Zaw. testowany

Skuteczny obrońca dalej będzie grał w Olimpii

Grudziądzanie wciąż budują skład na nowy sezon. Klub poinformował o przedłużeniu umowy z defensorem Oskarem Sikorskim, który w zeszłym sezonie zdobył aż 6 bramek.

Kolejny sparing Olimpia zagra w najbliższą sobotę (6 lipca). O godzinie 11 na wyjeździe zmierzy się z Chojniczanką Chojnice.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Iga Świątek przed Wimbledonem. Poważna wpadka dziennikarza