eskapada grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski W ramach wydarzenia będzie można zwiedzić m.in. obecny budynek IV LO w Grudziądzu

Eskapada w Grudziądzu. Zobacz jakie miejsca będzie można zwiedzić z przewodnikiem!

2022-04-08 1:03

Po raz siódmy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem”. Tym razem imprezę zaplanowano na 23 i 24 kwietnia. Grudziądz po raz kolejny przyłączył się do tej inicjatywy i zaproponował własne atrakcje.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku oraz Informacja Turystyczna w Grudziądzu zapraszają do wzięcia udziału w trzech imprezach.

Zaczynamy w sobotę 23 kwietnia o godz. 9.00 zwiedzaniem grudziądzkiego OPECu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działa system ciepłowniczy w Grudziądzu, co to jest pelet i skąd się bierze ciepło w Twoim domu zwiedzanie OPEC-u jest idealną okazją aby poznać odpowiedzi na te pytania - mówi Magdalena Brudniewicz z Informacji Turystycznej w Grudziądzu.

Natomiast o godz. 11.00 również w sobotę historyk Mariusz Żebrowski oprowadzi mieszkańców Grudziądza i okolic po zabytkowym budynku Wyższej Szkoły Realnej.

To obiekt przy ul. Sienkiewicza 22, gdzie obecnie funkcjonuje IV Liceum Ogólnokształcące. We wnętrzach neogotyckiego budynku zachowały się prawdziwe skarby m.in. oryginalne płytki podłogowe, drzwi do auli czy malowany herb województwa pomorskiego - dodaje nasza rozmówczyni.

eskapada grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane Oficjalna grafika tegorocznego projektu

24 kwietnia w niedzielę o godz. 11.00 zaplanowano z kolei zwiedzanie zabytkowego gmachu zajezdni tramwajowej oraz przejażdżkę tramwajem uliczkami starego miejsca. 

Opiekunem grupy będzie grudziądzki przewodnik oraz pracownik MZK Maciej Wiśniewski - informuje Magdalena Brudniewicz.

Zapisy dla uczestników ruszają już dzisiaj (8 kwietnia) od godz. 9.00 za pomocą formularza rejestracyjnego, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej:

https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/

Liczba miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny - kończy pracownik Informacji Turystycznej w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grochola o swoim zdjęciu na wystawie: „Wolę siebie w lustrze...”