mecz tenis

Autor: Łukasz Piekarski Ibrahim Gunduz (po prawej) stoczył wyrównany pojedynek z Miłoszem Redzimskim (po lewej)

Bez punktów

Emocje w pojedynczych meczach. Olimpia-Unia Grudziądz przegrywa z Bogorią

2023-04-21 21:20

Tenisiści Olimpii-Unii nie zdobyli żadnego punktu w starciu z aktualnym mistrzem Polski, Bogorią Grodzisk Mazowiecki. W pojedynczych starciach emocji jednak nie brakowało, a ostatni mecz Ibrahima Gunduza i Miłosza Redzimskiego był ozdobą całego spotkania.

Spotkanie bardzo mocno rozpoczęli... grudziądzanie. Jan Zandecki w pierwszym secie swojego pojedynku rozprawił się z Markiem Badowskim. W kolejnych trzech górą był jednak zawodnik gości i to Bogoria objęła prowadzenie 1:0.

W drugiej partii piątkowego spotkania Łukasz Sokołowski zmierzył się z faworyzowanym Panatiogisem Gionisem. O wiele bardziej doświadczony Grek dominował, ale nie ustrzegł się jednej porażki w trzecim secie.

Trzeci mecz był prawdziwą ozdobą całego spotkania. Ibrahim Gunduz dwukrotnie wychodził na prowadzenie z aktualnym Mistrzem Europy do lat 21, Miłoszem Redzimskim. Ostatecznie jednak młodszy tenisista z Grodziska Mazowieckiego lepiej wytrzymał tie breaka i to Bogoria mogła cieszyć się ze zwycięstwa 3:0 w Grudziądzu.

Wyniki poszczególnych pojedynków:
  • Jan Zandecki - Marek Badowski 1:3 (11:6 | 8:11 | 9:11 | 9:11)
  • Łukasz Sokołowski - Panagiotis Gionis 1:3 (4:11 | 10:12 | 11:4 | 4:11)
  • Ibrahim Gunduz - Miłosz Redzimski 2:3 (11:6 | 5:11 | 11:9 | 8:11 | 9:11)

Olimpia Unia Grudziądz - Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Pomeczowe wypowiedzi zawodników i trenerów

Mówi Piotr Szafranek z Olimpii-Unii. Posłuchaj:
Mówi Jan Zandecki z Olimpii-Unii Grudziądz. Posłuchaj:
Mówi Tomasz Redzimski z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Posłuchaj:

Rewanżowy mecz zaplanowano na niedzielę (23 kwietnia) w Grodzisku Mazowieckim. Początek o godzinie 16. Zwycięzca zmierzy się z wygranym pary Suchedniów - Gdańsk.