sprzatanie las

i

Autor: Pixabay To VI edycja akcji "Grudziądzka Miotła"

Zadbają o zieleń

Posprzątają leśny tereny przy jeziorze. Przed nami kolejna "Grudziądzka Miotła"

2023-04-21 13:48

​Szykuje się wielkie zamiatanie. Mile widziane osoby chętne do sprzątania terenów zielonych. Przed nami kolejna edycja akcji „Grudziądzka Miotła”.

Wiosenne porządki czekają Las Rudnicki i okolice jeziora. Butelki, papierki I inne śmieci zalegają między drzewami. Teren w rejonie miejskiego kąpieliska zostanie uprzątnięty, ale potrzeba rąk do pracy. Przed nami VI edycja Grudziądzkiej Miotły.

Główną ideą "Grudziądzkiej Miotły" jest jednoczenie mieszkańców. Propagowanie postawy obywatelskiej. Chodzi o to, żeby mieszkańcy robili coś razem, żeby zrobili coś dla innych. Dbamy o swoje miasto, dbamy o swoje tereny, dbamy o swoje osiedla - mówi Maciej Gburczyk z Polska 2050 i Stowarzyszenia Obywatelski Grudziądz.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają sprzęt, który przy sprzątaniu lasu będzie niezbędny

Są to rękawiczki gumowe i worki do gromadzenia wszystkich odpadów. Po zakończeniu sprzątania zapraszamy na wspólne ognisko. Przygotowaliśmy kiełbaski, bułki i wodę - dodaje nasz rozmówca.

Wspólne sprzątanie zaplanowano na przyszłą sobotę (22 kwietnia). Zbiórka o godzinie 11 na pętli autobusowej w Mniszku.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - prof. Antoni DUDEK