Autor: Olimpia Grudziądz (Ł. Szalkowski) Piłkarze Olimpii Grudziądz pozostają w drugiej lidze!

PIłka Nożna

Emocje do ostatniej kolejki! Olimpia Grudziądz utrzymała się w drugiej lidze

2024-05-26 10:57

Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 2:1 i zapewnili sobie w ostatniej kolejce utrzymanie na drugoligowych boiskach. Zdecydowały o tym wyniki z innych pojedynków.

Grudziądzanie na prowadzenie wyszli w 21' minucie spotkania za sprawą Kacpra Cichonia. Gospodarze z Krakowa wyrównali już po przerwie. W 56' minucie futbolówkę do własnej siatki wpakował... Rafał Kobryń.

Zwycięska bramka dla "Biało-zielonych" padła w 69' minucie. Golkipera Hutnika pokonał Szymon Krocz.

Ostatecznie do końca spotkania żadna z drużyn nie była już w stanie skierować piłki do siatki. Olimpia dzięki wygranej w Krakowie i korzystnym wynikom z innych boisk utrzymała się ostatecznie na drugoligowych boiskach.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 25. Bartosz Zbiciak, 93. Iwan Ciupa - 2. Igor Maruszak (66, 42. Fardin Rabet), 44. Dominik Frelek, 10. Kacper Cichoń, 11. Szymon Krocz, 29. Kacper Rychert - 7. Patryk Czarnowski (65, 88. Kostiantyn Czernij).

Hutnik Kraków: 1. Dorian Frątczak - 47. Kamil Głogowski, 32. Igors Tarasovs, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 23. Jakub Marcinkowski (46, 77. Michał Głogowski) - 11. Patryk Kieliś, 6. Maciej Urbańczyk, 10. Miłosz Drąg (87, 21. Karol Szablowski), 8. Dominik Zawadzki (60, 7. Krzysztof Świątek), 92. Deniss Rakels - 9. Krystian Lelek (82, 25. Krystian Stodulski).

Z ligi ostatecznie spadły: Sandecja Nowy Sącz, Stomil Olsztyn, Lech II Poznań oraz Skra Częstochowa.

Olimpia Grudziądz z dorobkiem 40 oczek zajęła - 14 miejsce, czyli ostatnie bezpieczne i zapewniające utrzymanie w drugiej lidze.