Oliwia Rusoń

i

Autor: Nadesłane Oliwia Rusoń

Wyzwanie

Oliwia Rusoń w czerwcu wystartuje w w pięciokrotnym Ironmanie. Posłuchaj rozmowy!

2024-05-23 9:09

Najpierw będzie pływanie, później bieganie, a na końcu jazda na rowerze. Trzy dyscypliny połączy Ironman, a konkretnie jego pięciokrotny dystans. Takie wyzwania stawia przed sobą pochodząca z okolic Grudziądza, Oliwia Rusoń. Rozmowy posłuchacie na eska.pl.

Pływanie, bieganie, a na końcu kilometry wykręcone na rowerze. Oliwia Rusoń w drugiej połowie czerwca wystartuje we Francji w pięciokrotnym Ironmanie. Obecnie jest na ostatniej prostej przygotowań.

Pojawiają się oczywiście kryzysy podczas tych przygotowań. Na szczęście jest ekipa, która jest przy mnie w tym czasie. To bardzo dużo mi pomaga. To ludzie, którzy wiedzą o co chodzi. Znają mnie na tyle, że wiedzą kiedy przychodzi ta słabsza chwila, to trzeba mnie po prostu tam pchnąć do przodu, czasem coś powiedzieć. Przydają się jakieś słowa wsparcia - mówi Oliwia Rusoń.

Wyjaśnijmy - czym jest ironman. To: 3,86 km (2,4 mil) pływanie, 180,2 km (112 mil) jazda na rowerze i 42,195 km (maraton, 26,2 mil) biegu. Oliwia pokona to w formie - razy pięć!

Jest to sprawdzenie siebie. Ludzki organizm jest w stanie bardzo wiele zrobić i fajnie jest sobie postawić tę poprzeczkę wysoko i sprawdzić czy się da. To jest tak naprawdę trening nie tylko ciała, ale również i umysłu. Przy takim dystansie głowa jest bardzo ważna - dodaje Oliwia.

Całej rozmowy z Oliwią Rusoń posłuchacie poniżej:

Posłuchaj rozmowy z Oliwią Rusoń o jej przygotowaniach:

Start w pięciokrotnym Ironmanie odbędzie się 23 czerwca we Francji. Ostatnią prostą przygotowań Oliwii możecie śledzić również za pośrednictwem jej mediów społecznościowych. 

Oliwia Rusoń

i

Autor: Nadesłane Oliwia Rusoń

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Cracovia Maraton 2024