budki elektrownia

i

Autor: Nadesłane / Grupa Energa Zakończono montaż 60 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy

Elektrownia w Grudziądzu. Prace prowadzone są pod okiem przyrodników

2022-11-02 14:04

Na terenie powstającej elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu zakończono montaż 60 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy. Ponadto obszar inwestycji ogrodzono ok. trzema kilometrami płotków. Wszystko działo się pod okiem specjalisty o szerokiej wiedzy ornitologicznej i chiropterologicznej (o nietoperzach).

Harmonogram montażu zastępczych schronień dla ptaków i nietoperzy został przygotowany przez koordynatorów - przyrodników. Schronienia zostały dobrane zgodnie z wielkością i potrzebami poszczególnych gatunków ptaków i nietoperzy.

Montaż budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy to jedno z wielu działań, jakie realizujemy w trosce o przyrodę otaczającą inwestycję. Nie zapominamy też o innych gatunkach zwierząt. Dla przykładu, żeby zapobiec ryzyku ich wtargnięcia na teren budowy, ogrodziliśmy obszar inwestycji montując wokół około 3 km płotków. Zapobiegają one przedostawaniu się na obszar prowadzonych prac budowlanych. małych zwierząt, takich jak: ssaki, płazy i gady - zapewnia Małgorzata Czarnecka, specjalista ds. środowiskowych i decyzji administracyjnych w spółce CCGT Grudziądz.

Zamontowane budki lęgowe są zróżnicowane pod względem rozmiaru i sytuowane w miejscach występowania danego gatunku. W sumie zamontowanych zostało 60 budek dla różnych gatunków ptaków.

budki elektrownia 2

i

Autor: Nadesłane / Grupa Energa Prace prowadzone były pod okiem specjalisty - przyrodnika

Nad całością działań realizowanych na terenie powstającej elektrowni prowadzimy ścisły nadzór środowiskowy, we współpracy z ekspertami z zakresu wielu dziedzin przyrodniczych, aby zapewnić efektywną ochronę fauny i flory - dodaje przedstawiciel spółki CCGT Grudziądz.

Elektrownia w Grudziądzu, której oddanie do użytku planowane jest na 2025 r., ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Gen. Mieczysław Bieniek: "To systemowa eksterminacja ludności"