baseny tarpno

i

Autor: Łukasz Piekarski Baseny odkryte w Tarpnie wciąż są zamknięte

Debata o pływalni

Dyskusja o basenach odkrytych w Tarpnie. Radni PIS z Grudziądza zbierają podpisy pod petycją

2023-06-02 9:04

Powraca temat remontu odkrytego basenu w Tarpnie. Radni Prawa i Sprawiedliwości z Grudziądza twierdzą, że pływalnia powinna być szybko wyremontowana i otwarta. Przeprowadzili nawet zbiórkę podpisów w tej sprawie. Do tej sprawy odnieśli się także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

Wspomniani na wstępie radni Koalicji Obywatelskiej z Grudziądza skrytykowali działania przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie modernizacji basenów odkrytych w Tarpnie.

Trzeba pamiętać, że środki przeznaczone na remont otwartych i odkrytych basenów zostały niejako przetransferowane na budowę hali targowej przy ulicy Łyskowskiego. Dlaczego? Dlatego, że przez dwa lata nieudolności rządów PiS, Polska nie może skorzystać ze środków unijnych z Krajowego Planu Odbudowy - mówi radny Tomasz Smolarek.

Sprawa zamkniętych od kilku sezonów basenów odkrytych w Tarpnie wciąż budzi kontrowersje. Wśród pojawiających się komentarzy ze strony mieszkańców płynie jeden przekaz. Pływalnia powinna zostać otwarta. Ale, żeby mogła funkcjonować, musi przejść gruntowną przebudowę. A na ten cel - miasto środków nie ma. Przypomnijmy - mówimy tutaj o kwocie rzędu nawet 20 mln złotych.

Mimo wszystko - za ich rychłą modernizacją opowiadają się radni Prawa i Sprawiedliwości. W tej sprawie przygotowali nawet specjalną petycję.

Już wkrótce będzie 300 podpisów, a potrzeba jeszcze więcej. Mieszkańcy wręcz twierdzą, że na ten basen chodziły trzy pokolenia grudziądzan - przekazuje Marzena Makowska, radna PiS.

Do tematu basenów w Tarpnie po raz kolejny odniósł się także prezydent Maciej Glamowski. Tym razem zrobił to na sesji (31 maja).

Te obiekty chcemy zmodernizować. Niestety, nie ma pieniędzy w budżecie miasta na tę chwilę na ten cel - przypomniał włodarz miasta.

Gdzie zbierane są podpisy w temacie odkrytego basenu? Radni PiS przygotowane listy mają w swoim biurze przy ul. Długiej 22.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl