basen nadwislanski

i

Autor: facebook/basennadwislanski Basen Nadwiślański

Stanowisko miasta

Grudziądz. Basen Nadwiślański pozostanie otwarty. Prezydent dementuje informacje

2023-05-31 10:10

Basen Nadwiślański będą dalej otwarty. O jego zamknięciu mówiły ostatnie doniesienia w przestrzeni publicznej. Władze Grudziądza zdementowały te informacje.

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiają się doniesienia o planowanym zamknięciu Basenu Nadwiślańskiego. Do sprawy po naszych pytaniach przesłanych do ratusza odniósł się prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Stanowczo te pogłoski dementuję. Pływalnia przy ulicy Kalinkowej będzie czynna co najmniej tak długo, jak nie wybudujemy obiektu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na osiedlu Strzemięcin - przekazał włodarz miasta.

Basen Nadwiślański latem czeka drobna przerwa w działalności. Potrwa ona kilka dni i jest wprowadzana cyklicznie.

Jedyna przerwa, jaka jest planowana, to tzw. przerwa technologiczna, która co roku ma miejsce w sierpniu. Będzie to około dwa tygodnie - informuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

O Basenie Nadwiślańskim mówi rzecznik ratusza, Karol Piernicki. Posłuchaj:

Na razie nie wiadomo kiedy i czy ruszy budowa basenu na osiedlu Strzemięcin. Ponadto zamknięty jest obiekt w Tarpnie.

Poszukujemy środków finansowych zarówno na budowę nowego basenu, jak i modernizację odkrytego basenu w Tarpnie, gdzie mamy już gotową dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę - dodaje prezydent Glamowski.

Wizualizację basenu w Tarpnie włodarz Grudziądza zaprezentował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Obecnie miasta nie posiada środków na przeprowadzenie gruntownego remontu pływalni w Tarpnie. Do tematu dyskusji nad pozyskanie środków wrócimy wkrótce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl