wypadek grudziadz

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu Jeden wypadek miał miejsce na drodze Grudziądz - Radzyń Chełmiński

Dwa groźne wypadki drogowe w Grudziądzu i okolicach. Poszkodowani trafili do szpitala

2022-11-21 23:19

Kierowcy – czas pomyśleć o wymianie opon. Zaśnieżone i miejscami oblodzone jezdnie na grudziądzkich drogach sprzyjają wypadkom. Tylko wczoraj doszło do dwóch groźnych zdarzeń.

Pierwszy przypadek miał miejsce na ulicy Chełmińskiej w Grudziądzu. Kierujący oplem 64-latek - jak ustaliły wstępne służby - najprawdopodobniej nie zauważył na drodze skody, której kierowca zatrzymał się, by skręcić w lewo i uderzył w jej tył.

Oba auta zostały mocno zniszczone, ale nikt z pasażerów i kierowców nie ucierpiał. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi.

W drugim przypadku niezbędna już była interwencja medyczna i transport do grudziądzkiego szpitala. Do tego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 534 w Okoninie w powiecie grudziądzkim. Na łuku drogi czołowo zderzyły się dwa samochody.

Na miejscu okazało się, że dwie - poszkodowane osoby wymagają natychmiastowego transportu do szpitala. Droga przez pół godziny była zablokowana. Ruch przywracano stopniowo (najpierw wahadłowo, później całkowicie).

wypadek grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu Jedno ze zdarzeń miało miejsce na ulicy Chełmińskiej w Grudziądzu

Policjanci z tej okazji wystosowali apel do lokalnych kierowców.

Warto ten pojazd przygotować do okresu zimowego. Mam tutaj na myśli wymianę ogumienia na opony wielosezonowe lub najlepiej na zimowe. W naszym kraju nie ma jednak takiego obowiązku prawnego. Jako policjanci z ruchu drogowego zachęcamy jednak, aby korzystać zimą z odpowiednich opon - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W przypadku gdy nasze opony zupełnie nie nadają się do dalszej jazdy, funkcjonariusz ma prawo na przykład pozbawić nas dowodu rejestracyjnego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana