bieganie grudziadz

i

Autor: Pixabay Impreza odbędzie się we wrześniu 2023 roku

Duża impreza biegowa w Grudziądzu. O medale powalczą najlepsi zawodnicy w kraju

2022-12-16 11:50

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował, że przyszłoroczne 32. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie odbędą się w Grudziądzu. Imprezę zaplanowano na 9 września 2023 roku. Wydarzenie uświetni 100-lecie klubu GKS Olimpia.

Dla Grudziądza będzie to pierwsza impreza tej rangi w historii. W naszym mieście nigdy wcześniej nie organizowano krajowych mistrzostw w półmaratonie. W tym roku gospodarzem zawodów była Iława, a w latach 2020-2021 o medale biegacze walczyli w Bydgoszczy.

32. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie będą częścią obchodów 100-lecia klubu GKS Olimpia Grudziądz.

Impreza zostanie podzielona na dwie części. Wszystko po to, by obok walczących o medale zawodowców wystartować mogli również amatorzy. Mistrzostwa Polski PZLA to będzie zupełnie nowy półmaraton w Grudziądzu.

Potwierdzam, że będzie to nowy bieg w Grudziądzu. Przed nami pierwsze spotkanie z osobą, która będzie odpowiedzialna za zorganizowanie tego wydarzenia. Z rozpoczęciem przygotowań czekaliśmy na informację z PZLA o przyznaniu nam prawa do organizacji mistrzostw kraju – powiedział na łamach portalu biegowe.pl, Marek Szymkowicz, prezes GKS Olimpia Grudziądz.

Więcej informacji przedstawimy wkrótce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

NAJLEPSZE GRY 2023, ELEKTRYCZNE POTWORY, FORMA NA LATO I KONCERTY 2023 | ESKA XD #064