Kampania społeczna

Dni Autyzmu w Grudziądzu. W kwietniu sporo wydarzeń dla rodziców i młodzieży

2023-04-04 18:23

"Widzisz, wspierasz, pomagasz" - pod takim hasłem Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu organizuje kampanię informacyjną z okazji Dni Autyzmu. Te każdego roku obchodzone są w kwietniu.

Zaczęli od wspólnych zajęć z grudziądzkimi licealistami. Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych wystartował z coroczną kampanią z okazji Dni Autyzmu. Tym razem pod hasłem „Widzisz, wspierasz, pomagasz”.

Zależy nam na tym, żeby grudziądzka młodzież była uświadomiona. Na tyle, żeby potrafili integrować się z osobami w spektrum. To są często osoby wysoko funkcjonujące, które bardzo często mówią, że nie mają przyjaciół; że mają problemy w szkole i nikt ich nie rozumie - mówi Anna Bolewska z Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu.

W ramach kampanii w placówce zaplanowano kilka wydarzeń dedykowanych tematowi autyzmu. 

17 kwietnia przeprowadzamy warsztaty właśnie dla młodzieży z grudziądzkich szkół średnich. Dzień później (18 kwietnia) odbędzie się u nas konferencja. Z kolei na 20 kwietnia zaplanowaliśmy warsztaty dla rodziców naszych podopiecznych. - dodaje nasza rozmówczyni.

Kampania prowadzona będzie przez cały kwiecień.

Anna Bolewska z ZPER w Grudziądzu o Dniach Autyzmu i kampanii "Widzisz, wspierasz, pomagasz". Posłuchaj:

Więcej informacji na temat kampanii i wydarzeń towarzyszących znajdziecie TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl