olimpia grudziadz

i

Autor: Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz podczas treningu

PIłka Nożna

Cztery kroki do awansu. Ostatnia prosta dla piłkarzy Olimpii Grudziądz

2023-05-25 14:52

Przed piłkarzami Olimpii Grudziądz ostatnia prosta obecnego sezonu. "Biało-zielonym" zostały już tylko cztery spotkania w ligowym terminarzu. Najbliższe z nich już w weekend z Cartusią Kartuzy na wyjeździe.

Za nami 30. kolejek w trzecioligowych rozgrywkach grupy II. Wczoraj rozegrano ostatnią serię gier. Nie uczestniczyli w niej piłkarze Olimpii Grudziądz, którym z automatu dopisano trzy oczka z przyznany walkower z Unią Janikowo (wycofali się podczas zimowej przerwy). Grali za to główni rywale "Biało-zielonych" w walce o awans: Gedania Gdańsk, Pogoń II Szczecin, Polonia Środa Wielkopolska.

 • Stolem Gniewino - Pogoń II Szczecin 1:4
 • Polonia Środa Wielkopolska - Cartusia Kartuzy 1:1
 • Gedania Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 0:3

W ligowej tabeli po 30. kolejkach piłkarze Olimpii Grudziądz piastują pozycję lidera z dorobkiem 66 punktów. Trzy oczka mniej mają rezerwy Pogoni Szczecin. Trzecia w zestawieniu - Polonia Środa Wielkopolska do zespołu prowadzonego przez trenera Bogusława Baniaka traci już sześć punktów. Czwarta Zawisza i piąta Gedania mają po 58 oczek.

Te mecze pozostały Olimpii Grudziądz do końca sezonu

Przed piłkarzami grudziądzkiego zespołu jeszcze cztery spotkania do rozegrania. Dwa na wyjeździe i dwa na własnym stadionie. Najbliższe już w przyszły weekend (wyjazdowe) z Cartusią Kartuzy.

 • 28 maja, godzina 12:00 Cartusia Kartuzy - Olimpia Grudziądz
 • 2 czerwca, godzina 18:00 Olimpia Grudziądz - Polonia Środa Wielkopolska
 • 10 czerwca, godzina 18:00 Olimpia Grudziądz - Błękitni Stargard
 • 17 czerwca godzina 17:00 Gedania Gdańsk - Olimpia Grudziądz

Cztery spotkania do końca w planie mają także wiceliderzy tabeli, czyli zawodnicy drugiego zespołu "Portowców" ze Szczecina. To również dwa mecze przed własną publicznością oraz dwa poza domem.

 • 28 maja, godzina 12:00 Pogoń II Szczecin - Świt Skolwin
 • 3 czerwca, godzina 14:00 Unia Solec Kujawski - Pogoń II Szczecin
 • 9 czerwca, godzina 17:00 Pogoń II Szczecin - Sokół Kleczew
 • 17 czerwca, godzina 17:00 Vineta Wolin - Pogoń II Szczecin

Awans na drugoligowe boiska wywalczy tylko jeden zespół (zwycięzca tabeli). Przed rokiem po 33. seriach gier pozycję lidera również piastowała grudziądzka Olimpia. W ostatniej kolejce "Biało-zieloni" przegrali jednak na wyjeździe ze Świtem Skolwin, a Kotwica Kołobrzeg pokonała Stolem Gniewino - i to ekipa z Kołobrzegu mogła cieszyć się z awansu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Łukasz Piszczek szczerze o konflikcie z Robertem Lewandowskim