system kmzb

i

Autor: Pixabay Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Grudziądzu

Policyjne dane

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Grudziądzu. Jak wyglądają statystyki?

2023-05-25 11:06

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie. Mieszkańcy mają dzięki niej możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Policjanci z Grudziądza przedstawili obecne dane z systemu.

Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących na naszej ulicy, ale nie tylko. Następnie Policja te sygnały weryfikuje.

Na dzień 25.05.2023 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci odnotowali 274 zgłoszenia.

Potwierdzili łącznie 132 przypadki, z czego 49 zgłoszeń potwierdzonych to zgłoszenia o statusie potwierdzone przekazane poza Policję, 76 zgłoszeń potwierdzonych zostało wyeliminowanych, natomiast przy 7 trwają czynności do pomyślnego rozwiązania wskazanego problemu - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Nie potwierdzono 112 zgłoszeń, 10 zakwalifikowano jako „Żart lub Pomyłka”, a w przypadku 20 w dalszym ciągu trwa ich weryfikacja.

Jakie zgłoszenia najczęściej trafiają do krajowej mapy?

Zdecydowana większość zgłoszeń przypada na kategorie związane z „nieprawidłowym parkowaniem” – 77 zgłoszeń, „przekraczaniem dozwolonej prędkości” – 43 zgłoszenia, a także „niewłaściwą infrastrukturą drogową” – 42 zgłoszenia i „spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych” – 41 zgłoszeń.

Policjanci z Grudziądzu przypominają! Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w Grudziądzu znajdziemy TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl