Autor: Facebook / Olimpia Grudziądz (Ł. Szalkowski) To było 30 starcie w historii Olimpii Grudziądz i Zawiszy Bydgoszcz

Sportowe emocje

Piłka nożna. Zawisza Bydgoszcz wygrywa z Olimpią Grudziądz w derbach regionu

2023-05-20 18:43

O zwycięstwie Zawiszy Bydgoszcz zdecydowała bramka z 77' minuty spotkania. Wówczas golkipera Olimpii Grudziądz pokonał Michał Graczyk. "Biało-zieloni" pozostaną liderem rozgrywek, ale jutro ich przewaga nad drugą Gedanią Gdańsk może stopnieć do zaledwie dwóch oczek.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, czyli Zawisza Bydgoszcz. W 10' minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę głową próbował zamienić Patryk Urbański, ale futbolówka przeleciała wysoko nad bramką Olimpii. Pięć minut groźnie z dystansu uderzał Piotr Okuniewicz. Tym razem pewnie na posterunku interweniował golkiper grudziądzan, Adrian Olszewski.

Z biegiem czasu coraz odważniej do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Bogusława Baniaka. W 19' minucie Michała Oczkowskiego z Zawiszy próbował zaskoczyć Kamil Kurowski. Swoje okazje w kolejnych minutach mieli także Marcin Warcholak i Konrad Gutowski. Za każdym razem brakowało jednak skuteczności i na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa mogli kapitalnie rozpocząć piłkarze Olimpii. Po główce Patryka Winsztala piłkę z bramki wybił jeden z obrońców Zawiszy. W 68' minucie odpowiedzieli gospodarze. 26-letni Maciej Koziara (także głową) próbował zaskoczyć Olszewskiego, ale tym razem bezskutecznie.

Zawisza dopiął swego w 77' minucie. Po dośrodkowaniu wspomnianego Koziary w słupek trafił Okuniewicz. Do bezpańskiej piłki dopadł Michał Graczyk i były pomocnik Olimpii wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie 1:0.

Grudziądzanie do końca spotkania nie byli w stanie odrobić jednobramkowej straty... co więcej, mogli przegrać 0:2. W 93' minucie rzutu karnego nie wykorzystał jednak Patryk Urbański. Zawisza wygrał 1:0 i zmniejszył stratę do wciąż liderującej w tabeli Olimpii do ośmiu oczek.

Zawisza: Michał Oczkowski - Nowak, Gaczkowski, Urbański, Sobieralski (64. Wędzelewski) - Graczyk, Sochań (74. Dahms) - Rugowski (64. Mateusz Oczkowski), Koziara, Szczytniewski (80. Chachuła) - Okuniewicz (80. Falaciano).

Olimpia: A. Olszewski - S. Olszewski, Wicki, Rogala, Warcholak - Vu Thanh (86. Mich) - Nawrocki (61. Jarzec), Cabrera (86. Owczarek), Kurowski (61. Skórecki), Gutowski - Winsztal (79. Matuszewski).

Podopieczni trenera Baniaka pozostali na pierwszym miejscu w tabeli grupy II. Olimpia przynajmniej do jutra ma pięć oczek przewagi nad drugą Gedanią Gdańsk. Zespół z Trójmiasta swój mecz rozegra na wyjeździe z Pogonią II Szczecin.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl