rada miejska

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Łukasz Kowarowski jest przewodniczącym Rady Miejskiej od 2018 roku

Część radnych chce zmiany przewodniczącego. Czy Łukasz Kowarowski straci swoją funkcję w radzie? [SONDA]

2022-02-16 13:55

Część radnych z Grudziądza chce zmiany na stanowisku przewodniczącego. Do ratusza wpłynął wniosek wraz z projektem uchwały, by odwołać z tej funkcji Łukasza Kowarowskiego. Podpisali się pod nim radni z Prawa i Sprawiedliwości oraz radny niezrzeszony, Arkadiusz Goszka.

Autorzy wniosku i projektów uchwał nie godzą się na sposób prowadzenia sesji. Uważają, że znacząco odbiega on od przyjętych standardów.

Pan przewodniczący nadużywa swojego stanowiska i bezzasadnie odbiera innym radnym głos, obraża radnych oraz komentuje ich wypowiedzi. Robi to w sposób urągający stanowisku przewodniczącemu rady - tłumaczy radny Sławomir Szymański z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Koalicja Obywatelska nie zabiera stanowiska

O komentarz w sprawie wniosku grupy radnych zapytaliśmy członków klubu Koalicja Obywatelska. Póki co radni z tego ugrupowania nie chcą opowiedzieć się za żadną ze stron.

Spotkamy się razem w klubie i będziemy rozmawiali o tym wniosku. Na razie nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji - mówi radny Tomasz Smolarek.

Przewodniczący klubu Koalicja Obywatelska dodaje również, że złożony wniosek oraz projekty uchwał to wyraźny sygnał dla przewodniczącego Kowarowskiego.

Sala sesyjna nie powinna być od kreowania własnego wizerunku, czy też własnego "ja". Przewodniczący Łukasz Kowarowski ma ten cięty język i w naszej ocenie zdecydowanie mógłby powstrzymać się od wycieczek osobistych - dodaje radny Smolarek.

Najbliższa sesja rady miejskiej odbędzie się 23 lutego o godzinie 11.​ Obrady śledzić można w internecie - TUTAJ. Wcześniej Łukasz Kowarowski będzie chciał spotkać z przedstawicielami poszczególnych klubów.

Sonda
Czy Łukasz Kowarowski powinien zostać odwołany z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 16.02 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu oraz gen. Mieczysław Gocuł ) Sedno Sprawy: Henryk Kowalczyk