remont dach

i

Autor: Łukasz Piekarski Drzwi wejściowe do IV LO w Grudziądzu są obecnie zabezpieczone

Inwestycje w edukację

Co z dachem IV LO w Grudziądzu? Miasto otworzyło koperty w przetargu

2023-05-26 13:50

Zakończyło się postępowanie przetargowe na remont dachu IV LO w Grudziądzu. Do konkursu ofert przystąpiły cztery podmioty.

Zakres robót jest bardzo szeroki. Wybrany wykonawca sporo pracy będzie miał już od samego początku.

Będą to roboty rozbiórkowe, polegające na demontażu istniejącego pokrycia dachu, a także wzmocnienie, ewentualną wymianę zużytych elementów konstrukcyjnych dachu, wykonanie nowych warstw dachu, wzmocnienie spękanych ścian w obszarze okapów wraz z ewentualnym przemurowaniem wierzchnich warstw ścianek, odbudowę kominów, przemurowanie ściany wewnętrznej pomiędzy aulą a częścią strychową czy remont instalacji odgromowej - wymienia Karol Piernicki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Do postępowania przetargowe przystąpiły cztery firmy. Niestety wszystkie oferty przewyższyły zaplanowano na ten cel budżet. A ten wynosi 1,004,000,00 złotych.

Takie oferty wpłynęły do przetargu:
  • 3JM Michał Bryłka - 1.890.000,00 zł
  • JPD Sp. z o.o. Sp. k. - 1.144.900,00 zł
  • Dach Expert Ewa Ładosz - 1.493.000,00 zł
  • STULSZ Magdalena Rybczyńska - 2.176.000,00 zł

Oznacza to, że najtańsza oferta przewyższa zaplanowany budżet o nieco ponad 140 tysięcy złotych.

Obecnie - wejście do szkoły zabezpieczone jest przed spadającymi dachówkami. Pierwsze problemy w tym temacie pojawiły się już rok temu. W lutym 2022 roku na miejsce wzywani byli strażacy.

Nowe boisko dla grudziądzkiej szkoły

W znacznie lepszych nastrojach są z pewnością uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu. Placówka otrzymała 2,8 miliona złotych dofinansowania na budowę obiektu wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji. Złożony projekt znalazł się na liście zwycięskich w ramach pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal OLIMPIA organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.​

Dzięki realizacji inwestycji zagospodarowany zostanie bardzo duży teren należący do placówki, który do tej pory pozostawał pusty  To także kolejny dowód na to, że aktywnie poszukujemy środków finansowych, by realizować inwestycje w wielu obszarach funkcjonowania miasta - cieszy się Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Z obiektu w pierwszej kolejności będą korzystali uczniowie szkoły. Docelowo przeznaczanie hali zakłada także jej ogólnodostępność dla wszystkich mieszkańców.

hala szkola

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Taki obiekt zyskają uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl