basen tarpno

i

Autor: Łukasz Piekarski Basen w Tarpnie wciąż będzie nieczynny

Wypoczynek

Co dalej z odkrytym basenem w Grudziądzu? "Brakuje środków na remont"

2023-04-01 13:33

Piasek, woda, słońce. Z tego w trakcie sezonu turystycznego w Grudziądzu skorzystamy do woli. Na miejsce kąpieliska ponownie wejdziemy w tym roku za darmo. Są jednak pewne minusy. Wygląda na to, że kolejny rok z rzędu nie pójdziemy na basen w Tarpnie.

Ze słońca, wody i piasku będzie można korzystać do woli. Większość grudziądzkich kąpielisk będzie bezpłatna. Miasto ponownie rezygnuje z biletowania wstępu na plażę miejska w Rudniku. Co dzieje się z basenem w Tarpnie?

Ten basen funkcjonował wiele, wiele lat. Cieszył się bardzo dużą popularnością i był dobrze skomunikowany. Jeśli kolejny sezon będzie to leżało odłogiem to bez korzyści dla mieszkańców. Uważam, że jakaś decyzja powinna zapaść w tej sytuacji - mówi radny Miłosz Joniec.

Sezon kąpielowy ruszy 12 czerwca i potrwa do końca sierpnia. Basenowej dziury wstydu, miasto w tym roku wodą nie napełni.

Mamy przygotowaną koncepcję modernizacji tych basenów. Została wykonana pełna dokumentacja. Modernizacja tych obiektów był szacowany na ok. 7-8 milionów złotych. Niestety na ten moment nie mamy na ten cel środków - mówi prezydent Maciej Glamowski.

W sezonie letnim dostępne będą plaże miejska oraz dzika w Rudniku, plaża nad Tarpiną, kąpielisko przy ośrodku Delfin oraz ogólnodostępne plaże przy hotelu oraz nad Wisłą.

Miasto zapowiada, że o środki na remont basenu będzie ubiegało się w kolejnej edycji „Polskiego Ładu”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Konferencja z Romanem Bilińskim na torze kartingowym