Autor: Pixabay Remis Olimpii Grudziądz

PIłka Nożna

Cenny remis Olimpii Grudziądz w Kaliszu

2023-11-06 8:49

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii zremisowali na wyjeździe z wiceliderem tabeli, KKS-em Kalisz 2:2. O meczu piszemy na eska.pl.

Grudziądzanie prowadzenie objęli już w 13' minucie spotkania. Wówczas do bramki gospodarzy trafił Aghvan Papikyan. Piłkarze Olimpii nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. 4 minuty później do siatki na wyrównanie trafił Mateusz Żebrowski.

Zespół trenera Mariusza Pawlaka na prowadzenie w pierwszej połowie wyszedł jeszcze raz. W 31' minucie Macieja Krakowiaka pokonał Konrad Gutowski.

Gospodarze wyrównali dokładnie 10 minut później. Kacpra Górskiego pokonał najlepszy strzelec KKS-u, Hubert Sobol.

Po przerwie na stadionie w Kaliszu już nie oglądaliśmy bramek i mecz zakończył się remisem 2:2.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 42. Wiktor Smoliński (68, 23. Maciej Białczyk), 35. Bartosz Kieliba, 3. Mateusz Gawlik, 70. Adam Dębiński – 77. Mateusz Żebrowski (68, 17. Jakub Głaz), 7. Kacper Janiak (61, 6. Adrian Cierpka), 24. Mateusz Wysokiński, 8. Oskar Kalenik (81, 19. Filip Szewczyk), 10. Néstor Gordillo (68, 16. Bartłomiej Putno) – 9. Hubert Sobol

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski – 14. Konrad Gutowski, 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak – 11. Aghvan Papikyan (63, 10. Patryk Winsztal), 8. Kamil Kurowski, 15. Maciej Pałaszewski (63, 99. Sebastian Olszewski), 29. Kacper Rychert (63, 20. Damian Vũ Thành) – 88. Kostiantyn Czernij

Grudziądzanie z dorobkiem 16 oczek zajmują 16 miejsce w tabeli ligowej (strefa spadkowa). Kolejny mecz zaplanowano na 11 listopada. Wówczas Olimpia na własnym stadionie zmierzy się z Hutnikiem Kraków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl