mpgn akcja

i

Autor: Łukasz Piekarski Mieszkańcy do wykorzystania będą mieli pulę miliona złotych

Budżet lokatorski dla mieszkańców Grudziądza. MPGN startuje z drugą edycją

2022-11-07 15:27

Lokatorzy z grudziądzkiego MPGN-u znów mogą zmienić swoje otoczenie. Spółka startuje właśnie z drugą odsłoną akcji „Budżet Lokatorski”. W puli ponownie do wykorzystania jest okrągły milion złotych. Projekty zgłaszać można do 21 listopada.

Nowa wiata śmietnikowa, a może wymalowanie klatki schodowej. Lokatorzy z budynków należących do MPGN-u sami mogą zdecydować o pracach w swoim otoczeniu. Spółka wystartowała z drugą edycję Budżetu Lokatorskiego.

Zamierzeniem budżetu lokatorskiego jest podniesienie stanu technicznego zasobów i aktywizacja lokatorów do włączenia się działanie na rzecz podniesienia komfortu zamieszkania - mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu MPGN-u. 

Równoległe do nowej odsłony akcji realizowane są projekty, które spółka wybrała jeszcze w ramach pierwszej edycji budżetu lokatorskiego.

Zostało postawionych 6 wiat śmietnikowych, wymieniona stolarka drzwiowa oraz okienna w częściach wspólnych. Obdarowane roślinnością zostały dwa podwórka. Zamontowane zostały także domofony i daszki nad wejściach do klatek schodowych - wymienia przedstawicielka spółki.

Projekty składać można drogą mejlową: budzetlokatorski@mpgn.pl lub składać w formie pisemnej w sekretariacie MPGN-u przy ul. Curie - Skłodowskiej. 

Koszt zadania przypadającego na budynek to maksymalnie 20 tysięcy złotych. Pełna pula to milion złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?