ratusz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski W niemal każdym postępowaniu przetargowym brakuje pewnej kwoty w budżecie

Problemy z przetargami w Grudziądzu. Składane oferty przewyższają budżet

2022-07-02 10:13

Pojawiają się kolejne problemy z przetargami w Grudziądzu. Informowaliśmy wcześniej o nierozstrzygnięciu przetargu na budowę slipu nad Wisłą. Teraz podobne kłopoty są przy okazji remontów dróg.

Kilka dni temu informowaliśmy o problemach z przetargiem na budowę slipu nad Wisłą w Grudziądzu. W miejskiej kasie na tę inwestycję zabezpieczono 600 tysięcy złotych. Złożone oferty opiewały jedna na niespełna milion złotych. Więcej piszemy o tym w poniższym linku:

W lipcu (bieżącego roku) rozpocząć miał się również długo wyczekiwany remont ulicy Dywizjonów 303 na osiedlu Lotnisko. W tym przypadku oferty złożone podczas przetargu ponownie przewyższyły zapisane na ten cel środki. 

Zarząd Dróg Miejski zapisał na tę inwestycję środki w wysokości 3,5 miliona złotych. Najniższa oferta przetargowa opiewa na kwotę 5,3 mln zł. Miasto podjęło decyzje, że postępowanie zostanie unieważnione i wkrótce rozpisany zostanie nowy konkurs ofert.

W podobnej sytuacji grudziądzki ratusz jest w kontekście budowy I etapu dróg na osiedlu Rządz. Przypomnijmy - tę inwestycję dofinansowano z programu Polski Ład. Prace w tym przypadku podzielone zostały na dwie części. W pierwszej chodziło o wyłonienie wykonawcy (zaplanowany budżet to 14 milionów), a w drugiej o kompleksowy nadzór nad inwestycję (400 tysięcy złotych).

Po otwarciu kopert okazało się, że o ile na drugą część inwestycji postępowanie można by skutecznie rozstrzygnąć... to tak do pierwszej brakuje ok 9 milionów złotych. Najniższa oferta opiewa na 23.837.500,00zł od Kwidzyńskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych „Strzelbud”.

Wydaje się, że zarówno w kontekście slipu, jak i dróg osiedlowych na Rządzu ratusz podejmie podobną decyzję - do przy remoncie ulicy Dywizjonów 303  - czyli unieważnienie przetargu i rozpisanie go na nowo w przeciągu kilku kolejnych tygodni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gdańsk: Potrącenie mężczyzny na ul. Oliwskiej