szkola nr 17

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Inwestycja będzie kosztowała ok. 3,3 miliona złotych

Inwestycje w edukację

Budynek Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu czeka remont. Miasto szuka wykonawcy

2023-06-06 11:50

Miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlane w ramach termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 17. Termin składania ofert upłynie 21 czerwca.

Szkoła Podstawowa nr 17 to druga placówka edukacyjna z Grudziądza, którą czeka podobny remont. Ratusz wcześniej ogłosił przetarg na termomodernizacją Przedszkola Miejskiego przy ul. Dworcowej.

Co zostanie wykonane przy "siedemnastce"?

W ramach projektu dotyczącego SP 17 budynek zostanie docieplony, co pozwoli na jego wzrost efektywności energetycznej, a co za tym idzie zredukowana zostanie emisja gazów cieplarnianych - przekazuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Projekt uzyskał 85-procentowe dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to kwota na poziomie przeszło 2,8 miliona złotych, bo całkowita wartość zadania szacowana jest na 3,3 miliona złotych.

Wybrany wykonawca będzie musiał się spieszyć

Jako że wsparcie pochodzi z kończącej się w tym roku perspektywy unijnej, czyli z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, inwestycja musi zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Ogłoszony przetarg znajdziecie TUTAJ

Termin składania ofert upłynie 21 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczory Express Tadeusz Cymański