meble muzeum

i

Autor: Nadesłane / Muzeum w Grudziądzu Komplet mebli w muzeum w Grudziądzu

Liczy się każdy głos!

Zabytek z muzeum w Grudziądzu walczy w konkursie. W sieci trwa głosowanie

2023-06-05 2:00

Komplet mebli znajdujący się w zasobach Działu Sztuki grudziądzkiego Muzeum, znalazł się wśród 10 zwycięskich zabytków wybranych przez Komisję Konkursową w I etapie kampanii „Mocarze Sztuki”.

Mocarze Sztuki to kampania społeczna, której ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki.

Udział w głosowaniu na wybrane muzealia daje szansę na aktywne zaangażowanie się w kultywowanie i ochronę dziedzictwa narodowego, a także na wyrażenie swojego głosu w sprawach kulturalnych i społecznych. To doskonała okazja, aby pokazać, że nasze lokalne muzea są ważne i zasługują na wsparcie w zachowaniu i konserwacji ich artefaktów - mówi Emilia Markot-Borkowska, zastępca dyrektora grudziądzkiego muzeum.

Komplet mebli, który bierze udział w konkursie

W dziale sztuki grudziądzkiego Muzeum znajduje się komplet mebli, na który składają się sekretarzyk wraz z krzesłem. Te unikatowe w kolekcji meble zostały zakupione do zbiorów w 1942 r.

Po konserwacji komplet zostanie wyeksponowany na „wystawie jednego dzieła”. W 2024 r. planowanie są obchody 140. rocznicy Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Prezentacja zestawu w ramach jubileuszu byłaby doskonałym nawiązaniem do niezwykle fascynującej historii Instytucji w pierwszej połowie XX w.

Mówi Emilia Markot-Borkowska, zastępca dyrektora grudziądzkiego muzeum. Posłuchaj:

W jaki sposób można głosować?

Głosowanie w bezpłatnej ankiecie internetowej trwa do 11 czerwca. Podzielić się swoją decyzją można w linku poniżej.

KONKURS MOCARZE SZTUKI

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Tłumy Polaków wściekłych na PiS! Relacja z Marszu 4 czerwca